"הגעתי למנצח מתלמה ילין שפוף ואומלל - והוא החל להפשיט אותי"

ישי שטקלר, שחשף בפייסבוק כי הוטרד על ידי מנחם נבנהויז, סיפר על המקרה מלפני כ-30 שנה: "זיהה את התלמידים השבריריים". עדות נוספת: "הוא רצה שנשחק ברופא וחולה"

  • פורסם ב:
  • 17/01/2018 18:26
  • |
  • עודכן ב:
  • 17/01/2018 23:01
  • |
  • כתבים:
  • עמרי מניב

לאחר פרסום הטענות לפיהן מנחם נבנהויז, המנצח בבית הספר "תלמה ילין", נהג להטריד מינית את תלמידיו, כתב ישי שטקלר - המנצח הנוכחי של המקהלה שלמד בעברו במוסד החינוכי, פוסט בפייסבוק שבו חשף כי גם הוא היה קורבן לתקיפה מצדו של המורה הנערץ. הוא סיפר ל"חדשות עשר" על התקיפה המינית שאירעה לטענתו לפני כ-30 שנים.

"הגעתי אליו במצב שפוף ואומלל", סיפר שטקלר, שבאותה תקופה נהג להגיע לסטודיו של נבנהויז לשיעורים פרטיים. "מנחם אמר לי שאני צריך לדבר על הרגשות שלי, והחל להתפשט ולהפשיט אותי. בשלב מסוים הוא נגע בי וביקש שאגע בו".

שטקלר סיפר על התכונות של המנצח, שהפכו אותו לנערץ כל כך בקרב תלמידיו: "הוא היה סופר כריזמטי ובעל חוש הומור". לטענתו, לנבנהויז היה דפוס פעולה קבוע: "הוא זיהה את התלמידים שהיו במצב שברירי והביא אותם לסטודיו שלו, שם תקף אותם מינית".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

אחרי שנים של נתק: הקוריאות יתחרו יחד באולימפיאדת החורף

פחות משנתיים בכלא: 21-17 חודשי מאסר לתוקפי המאבטחים באיכילוב

חטיפי השוקולד שישנו לכם את הרגלי הנשנוש

 ישי שטקלר
 

ישי שטקלר (חדשות עשר)

 

שטקלר תיאר את המקרה כאירוע טראומטי, ואמר: "כשיצאתי ממנו לא הפסקתי להקיא. במשך שבועיים לא הגעתי לבית הספר". שטקלר, שנחשף לצידו האפל של נבנהויז, החליט לא לספר על המקרה: "זו הייתה תקופה אחרת, לא הבנתי מה עברתי". עם זאת, הוא נמנע מלהגיע אליו לשיעורים פרטיים נוספים.

היום, כשהמודעות להטרדות מיניות עלתה, שטקלר טוען ש"בלתי סביר בעליל לשתוק על דבר כזה. אין בי שום אשמה, הייתי קורבן תמים, שתקתי מעומק הבושה וההכחשה". כמו כן, סיפר על השיחה שבה גילה כי אינו היחיד שהותקף מינית על ידי נבנהויז. "כשסיפרתי לחבר שלמדתי אצל מנחם, הוא שואל אותי אם אני אחד מהתלמידים שמנחם אנס", ציין.

במקרה נוסף לפני כעשרים שנה, שחר בלכרוביץ', תלמיד ב"תלמה ילין", חווה אף הוא לדבריו הטרדה מינית. "הוא אמר שהוא צריך למרוח משהו באזור אינטימי, אבל לא שיתפתי עם זה פעולה", נזכר בלכרוביץ'. "באותה תקופה לא ייחסתי לזה חשיבות, אך היום אני מבין שאם הייתי מדבר, היו נמנעים מקרים אחרים".

י', שטען אף הוא להטרדה מינית ע"י נבנהויז, כלל לא היה תלמיד במוסד החינוכי, אך גם הוא מצא את דרכו לסטודיו של המנצח הנערץ. "הוא סיפר לי שכשהוא היה ילד, הוא שיחק ברופא וחולה והיו מודדים חום עם האצבע. הוא כיוון לכך שנשחק", נזכר י'.

עד שלב זה מנחם נבנהויז בחר שלא להגיב לטענות שהופנו כלפיו. למרות ההד התקשורתי בנושא, אף תלונה חדשה לא הוגשה למשטרה. עם זאת, היום הוא הוצא לחופשה בלתי מוגבלת מהטכניון, שם הוא מלמד. נוסף לכך, הנהלת המוסד הודיעה על בדיקה מקיפה על מנת לברר אם נבנהויז ביצע הטרדות או תקיפות מיניות בתקופת עבודתו שם. ב"מכללת וושינגטון" המעסיקה אף היא את נבנהיוז, טרם נקטה בהליכים נגדו.

 מנחם נבנהויז
 

מנחם נבנהויז(חדשות עשר )