נחל הגעתון לאחר חצי שעה של גשם, גדי שבתאי

שלג בצפון, רוחות ב-100 קמ"ש: נערכים לסופה בסופ"ש

אחרי יום גשום יחסית, מחר צפויה הפוגה לאורך היום – אך בשעות הערב והלילה ייעשה סוער, ושלג ירד בהרי הצפון. גם בהרי המרכז ייתכנו פתיתים, אך הם ככל הנראה לא ייערמו

בווידאו: נחל געתון בנהריה, היום:

סערה חורפית קצרה בדרכה אלינו: לאחר יום יחסית גשום בכל הארץ שכלל גם הצפות במקומות שונים, כמו נהריה ואשדוד, צפויה מחר (חמישי) הפוגה בגשמים. עם זאת הערב והלילה עדיין צפוי להיות קר, וגשם מקומי ירד בעיקר בצפון הארץ.

מחר יהיה מעונן חלקית עד בעיר, בליווי אובך במרכז ובדרום הארץ. בצפון ירד גשם מקומי. הטמפרטורות יעלו מעט ותורגש התחזקות הדרגתית של הרוח. בשעות הערב והלילה הגשם יתפשט עד לצפון הנגב ומזג האוויר יעשה סוער. שלג ירד בפסגות הרי הצפון.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

עבריין נמלט שהורשע בהריגת פלסטיני נעצר בברזיל והוסגר לישראל

אחרי שנים של נתק: הקוריאות יתחרו יחד באולימפיאדת החורף

פעם נוספת: איציק בר מוחא נעצר בחשד לשני ניסיונות רצח

גם הרוחות צפויות להיות סוערות, ולהגיע עד ל-100 קילומטרים לשעה. בהרי המרכז ובירושלים ייתכן גם כן שלג קל, שככל הנראה לא ייערם. בבוקר יום שישי מזג האוויר יהיה גשום סוער מצפון הארץ ועד לנגב. ייתכן שלג קל בפסגות הרי הגליל והמרכז.

 הצפה בביוב בנהריה
 

ביוב שהוצף בנהריה, היום (גדי שבתאי)

 

החל משעות הבוקר המאוחרות הגשמים והרוחות ייחלשו במהרה. ביום שבת מזג האוויר יהיה נאה לרוב ותורגש עלייה בטמפרטורות. ביום ראשון מזג האוויר יהיה חם מהרגיל לעונה ומעונן בעננים בגובה רב.

ובתוך כך הודיעה עיריית ירושלים על השלמת ההיערכות למזג האוויר החורפי בסוף השבוע. ראש-העיר, ניר ברקת הנחה את גורמי הקהילה והרווחה לפעול לטיפול בדרי רחוב, קשישים ונזקקים במטרה לספק להם ציוד חם ומקום לינה במידת הצורך.

בין השאר הונחו התושבים לבדוק את בטיחות החשמל, ולחזק עצמים שעלולים לעוף, כמו אנטנות, דודי שמש וחפצים אחרים. בנוסף, למרות הסיכוי הנמוך לשלג, נערכים בעירייה לאפשרות של היערמות לא צפויה, ולצורך בפינוי הצירים.

 קשת בענן באזור גבעתיים
 

קשת בענן באזור גבעתיים, היום (דורון לצר)