"שרה נתניהו נתנה הוראות": הוגש כתב הגנה בתביעה של שירה רבן

הפרקליטות הגיבה לתביעה של העובדת לשעבר במעון ראש הממשלה. במסמך שהגישה לבית הדין לעבודה בי-ם נטען כי "שירה רבן לא הייתה עובדת מדינה"

הפרקליטות הגישה היום (רביעי) כתב ההגנה לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בתגובה לתביעה של העובדת לשעבר במעון ראש הממשלה, שירה רבן, נגד המדינה ושרה נתניהו. כתב ההגנה הוגש במסגרת שימוע שקיים היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שארך כ-5 שעות. בישיבה טענו מטעמה של שרה נתניהו באי כוחה, עו"ד יעקב וינרוט ועו"ד יוסי כהן.

בפרקליטות טענו כי רבן לא הייתה עובדת מדינה וכי מי שנתנה לה את ההוראות במעון, ומי שהעסיקה אותה, היא אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו. עוד נטען בכתב ההגנה כי העובדים במעון, ובכללותם אב הבית אפי אזולאי, אינם מורשים לעלות לקומה השנייה של הבית, אלא רק בהוראה של הגברת נתניהו, דבר שקורה לעיתים רחוקות מאוד.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פחות משנתיים בכלא: 21-17 חודשי מאסר לתוקפי המאבטחים באיכילוב

חודשים אחרי ששוחרר ממאסר: כתב אישום הוגש נגד עבריין מין

כתובות תג מחיר רוססו על רכבים בכפר סמוך לירושלים

 עו"ד יוסי כהן, פרקליטם של משפחת נתניהו
 

עו"ד יוסי כהן, פרקליטה של שרה נתניהו חדשות עשר

 

לפני כחודש, נתניהו הגישה, באמצעות עורך דינה יוסי כהן, תגובה לתביעתה של רבן. נתניהו הכחישה את כלל הטענות נגדה. "בא כוחה של התובעת הינו איש תקשרות ותיק, מה שמסביר אולי את העובדה שבמקום כתב תביעה משפטי, נכתבו סיפורי בדים היאים לעיתונות הצהובה", נכתב.

לטענת עורכי דינה של שרה נתניהו, כתב התביעה שהגישה שירה רבן "אינו ראוי" ויש למחוק אותו. עוד נכתב בכתב ההגנה כי "ניסיון הסחיטה המכוער והמוזר שהגתה התובעת כשל, וקלונה נחשף ברבים". נוסף על כך, עורכי דינה של נתניהו כתבו: "מי שיזם והגה את התביעה המוזרה וההזויה דנא, עדיין לא הבין כי ניתן להחזיר את הגלגל לאחור. עתה משברור לכל כי לא מדובר בתביעה במובנה המשפטי, אלא בתרגיל תקשורתי הזוי, אפילו אמצעי התקשורת המוטים ביותר כבר לא מאמינים לתובעת, והיא הפכה תוך זמן קצר למושא ללעג ולביקורת קשה, שהציבה גבול בין הליך משפטי לאבסורד".

לפני כחודשיים, נשיא בית הדין לעבודה בירושלים, אייל אברהמי, קבע כי כתב התביעה שהגישו עורכי דינה של רבן, נגד אשת רה"מ, יתוקן, אך שמה של שרה נתניהו לא יוסר בשלב זה מכתב התביעה.

מטעמה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו נמסר לאחר השימוע: ״באי כוחה של רעיית ראש הממשלה, עורכי הדין יעקב וינרוט, יוסי כהן ועמית חדד, הציגו היום במשך כארבע שעות שורה ארוכה של טיעונים משפטיים וראייתיים כבדי משקל המפריכים מכל וכל את הטענות כלפי הגברת נתניהו. חלק משמעותי מהטיעונים הנ״ל לא התפרסמו בתקשורת, וטוב שכך, מפני שראוי כי ההליך המשפטי יתנהל בהגינות ובמקצועיות על ידי רשויות האכיפה המוסמכות ולא בתקשורת. אנו שמים מבטחנו בראשי מערכת הפרקליטות והיועמ״ש שישקלו את מכלול הדברים שהוצגו בפניהם היום בכובד ראש ויוציאו את הצדק לאור״.

עו״ד אורן גרוס עורך דינה של התובעת ממשרד נעמי לנדאו, מסר בתגובה: "תשובת המדינה ארוכה ומסורבלת, אך מסקנתה אחת, הגב׳ נתניהו הייתה הממונה הישירה והיחידה של התובעת, זאת בניגוד לניסיונה של הגב׳ נתניהו לחמוק מאחריות. המדינה אף מודה כי איש לא עולה לקומה השנייה פרט לבני המשפחה ואין מי שיודע או רואה כיצד מתנהלת הגב' שרה נתניהו אל מול עובדי הניקיון בקומת המגורים. האירועים הפוגעניים אותם חוותה התובעת היו בקומת המגורים ללא נוכחותם של כל אותם גורמי מדינה שמתפקידם לפקח על אופן העבודה ותנאי ההעסקה. נציגי המדינה מודים כי אין להם יכולת לפקח על סביבת עבודתה, חרף העובדה כי היא המממנת את עבודתן. זו הסיבה מדוע הגב׳ נתניהו לא יישמה את פסק הדין בעניינם של מני נפתלי וגיא אליהו והמשיכה לנהוג בעובדים במשטר עבדות מודרנית".