אבו מאזן: "לעולם לא ניתן אמון בממשל טראמפ"

יו"ר הרשות הפלסטינית תקף את הנשיא האמריקני, בנאום שנשא בקהיר, וטען כי החלטת י-ם מנוגדת למדיניות ממשלי ארה"ב בעבר. "לא נסכים שממשל זה יתווך ביננו לישראל", אמר

יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), תקף היום (רביעי) את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, בנאום שנשא בכנס למען ירושלים, שנערך במצרים.

בנאומו, שהתקיים בקהיר, יצא בתקיפות נגד החלטתו של טראמפ מלפני חודש, הנוגעת לסוגיית ירושלים בירת ישראל, וטען כי הפלסטינים אינם סומכים יותר על ארצות הברית. "החלטתו של דונלד טראמפ בעניין ירושלים מנוגדת לכל עמדותיה והחלטותיה של ממשלי ארצות הברית בעבר. איך נוכל לתת אמון בממשל הזה? לא נוכל ולא ניתן בו אמון לעולם!" עוד הוסיף עבאס, "לא נסכים שממשל זה יהיה מתווך ביננו לבין הישראלים! החלטת ירושלים של טראמפ הוציאה את ארצות הברית מתהליך השלום, ועל כן לא תוכל לתפקד כמתווך כפי שעשתה בעבר".

כתבות נוספות בחדשות עשר:

התאונה הקטלנית בכביש 40: ליאל יובא מחר למנוחות במצפה רמון

כתובות תג מחיר רוססו על רכבים בכפר סמוך לירושלים

חודשים אחרי ששוחרר ממאסר: עבריין המין שב לסורו

יקוזזו כספי הטרור. יו"ר הרשות אבו מאזן
 

אבו מאזן בנאומו בקהיר(רויטרס )

 

עוד הוסיף אבו מאזן בנאומו, כי החלטת טראמפ בנוגע לירושלים מצביעה על כך שהנשיא האמריקני נוטה לטובת הכיבוש, וכי ארצות הברית בחרה להפר את החוק הבינלאומי וההסכמים הבינלאומיים שנחתמו, וכן לפגוע ברשותיהם של מיליוני מוסלמים ונוצרים.

עבאס המשיך לדבר בנאומו על ירושלים, עליה טען כי היא "שער לשלום עבור כולם, והיא גם שער למלחמה ולחוסר ביטחון וחוסר יציבות". בנוסף, הוא קרא למוסלמים ולנוצרים לעלות לעיר הבירה על מנת לתמוך בתושביה, והבהיר כי ביקור בירושלים אינו שווה לביקור בישראל.

בהמשך לקריאתו לעלות לירושלים, טען אבו מאזן כי אינו קורא להפעלת אלימות."למרות כל הקיפוח, הפלסטינים לא יפנו לטרור ואלימות. הפלסטינים כן יפנו לאמצעים אחרים כגון בתי הדין הבינלאומיים ומועצת הביטחון". בנוסף, התייחס להצהרת בלפור, כשהגדיר אותה בתור "מזימה קולוניאליסטית בכל המובנים, זאת במטרה לזרוע גוף זר בפלסטין לטובת המערב". 

כזכור, ביום ראשון תקף עבאס את טראמפ, וטען כי הצהרותיו של האחרון מזיקות לסיכוי שיתקיים הסכם בין ישראל והפלסטינים. בנאום שנשא בפגישת הוועד המרכזי של פתח, יו"ר הרשות הפלסטינית השתלח בנשיא האמריקני וקילל אותו באמירה "ייחרב ביתך".

עוד טען אבו מאזן כי ארצות הברית מנסה להסיר את סוגיית הפליטים משולחן המשא ומתן, באמירה כי "ירושלים ירדה מהשולחן במחי ציוץ טוויטר של טראמפ". בנוסף, המנהיג הפלסטיני התייחס להצהרת ירושלים בנוגע להעברת השגרירות האמריקנית לעיר וההכרה בה כבירת ישראל.

כמו כן, עבאס התייחס להצהרותיו של טראמפ, שטען בעבר כי ישיג "עסקה" במזרח התיכון, ואף כינה אותה "עסקת המאה". "אמרנו לטראמפ, לא נקבל את תכניתך. עסקת המאה היא סטירת המאה - ואנחנו נהדוף אותה", טען אבו מאזן.