דונלד טראמפ, רויטרס

בעל משקל עודף ונוטל תרופות נגד נשירה: הצהרת הבריאות של טראמפ

רופא הבית הלבן אמר שביצע לבקשת הנשיא בדיקה קוגניטיבית, שאותה עבר בהצלחה. עוד דיווח הרופא כי באופן כללי מצבו של טראמפ מצוין - אך הוא מעוניין להשיל ממשקלו כ-7 ק"ג

בהצהרה שנתן אמש (שלישי) רופא הבית הלבן, ד"ר רוני ג'קסון, על מצבו הבריאותי של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, הודיע כי בריאותו באופן כללי היא מצוינת, אך יועיל לו לאכול מזון עם פחות שומנים.

הרופא סיפר לעיתונאים כי טראמפ ביקש לעבור בדיקה קוגניטיבית כדי להפריך את הטענות לאי כשירותו השכלית, וכי הוא עבר אותה בהצלחה. 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חשד להונאת ענק מקופת המדינה: עבריין ישראלי נעצר במדריד

היסטוריה בחיל האוויר: אישה מונתה לתפקיד מפקדת טייסת

פשיטות בבתים של איראנים בגרמניה - חשד שריגלו אחר ישראל

רופא הבית הלבן הודיע כי הנשיא שוקל 108 ק"ג, וגובהו הוא 188 ס"מ. כלומר, תוצאת ה-BMI שלו היא 30.56, מה ששם אותו בקטגוריה של "השמנה" – הקטגוריה האידיאלית היא 18.5-24.9. עוד הוסיף הרופא כי טראמפ צפוי להישאר בריא עד לסוף הכהונה וכי הוא מעוניין להשיל ממשקל גופו 4-7 ק"ג. כמו כן, גילה הרופא כי נשיא ארה"ב נוטל תרופות "פרופסיה" נגד התקרחות.

כשנשאל אם הנשיא עושה התעמלות, ענה שלא, והוסיף, כנראה בהתייחס לנאום בו לא ביטא מילים כראוי, כי אין לטראמפ שיניים תותבות וכי ייתכן שהסיבה לכך הייתה תרופות שנתן לו הרופא. עוד נשאל כיצד אדם שאוכל הרבה מקדונלדס ואוכל מהיר נמצא במצב בריאותי טוב, ענה: "גנטיקה, יש לו גנים טובים מאוד". עוד סיפר הרופא כי הנשיא ישן 4-5 שעות בלילה ולוקח מדי פעם את כדור השינה "אמביאן" כדי לישון בטיסות ארוכות.