רכב שפגע בגמל בנגב, כיבוי אש מחוז דרום

טרגדיה בדרך לאירוע: בן 13 נהרג בהתנגשות בין שני כלי רכב לגמל

נער נהרג וארבעה מבני משפחתו נפצעו, בהם אמו בת ה-40 באורח קשה, בתאונה בסמוך למצפה רמון, בה היה מעורב גם רכב צבאי ובו 4 חיילים שנפצעו קל. כביש 40 נחסם לתנועה

  • פורסם ב:
  • 16/01/2018 18:37
  • |
  • עודכן ב:
  • 16/01/2018 20:32
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

נער בן 13 נהרג, וארבעה מבני משפחתו נפצעו, בהתנגשות בין שני כלי רכב לגמל הערב (שלישי) בכביש 40, בסמוך לכלא נפחא שליד מצפה רמון. לאחר ניסיונות החייאה, חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום, יחד עם כוח רפואה של צה"ל, קבעו את מותו של הנער בזירה.

אמו של הנער, בת 40, נפצעה קשה בתאונה, ופונתה במסוק צבאי לבית החולים סורוקה שבבאר שבע עם חבלות ראש. אב המשפחה, גם הוא בן 40, נפצע בינוני, ופונה גם הוא במסוק לביה"ח סורוקה; שני אחיו של הנער, ילד בן 9 ונער בן 14, נפצעו בינוני ופונו גם הם לסורוקה, בניידת טיפול נמרץ של מד"א. המשפחה, תושבי הנגב, הייתה בדרכה לאירוע בצפון הארץ.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:
חשד להונאת ענק מקופת המדינה: עבריין ישראלי נעצר במדריד

דנמרק: כתב אישום הוגש נגד רוצח העיתונאית השוודית בצוללת

משרד החינוך על הסלקציה בכפר הירוק: התראנו - המוסד התעלם

  רכב שפגע בגמל בנגב
 

רכב שפגע בגמל בנגב( כיבוי אש מחוז דרום)

 

בנוסף לרכב המשפחה, בתאונה היה מעורב גם רכב צבאי שהתהפך. מדובר צה"ל נמסר כי כתוצאה מההתפכות נפצעו ארבעה חיילים באורח קל ופונו באופן רכוב לקבלת טיפול רפואי בבית חולים.

לצורך הנחתת מסוק החילוץ, כביש 40 נחסם לתנועה באזור לשני הכיוונים. מהמשטרה נמסר, כי בעקבות התאונה הוקפצו למקום שוטרים ובוחן תנועה, שחוקרים את נסיבותיה. מדובר צה"ל נמסר, כי המשטרה הצבאית תיקח חלק בחקירת התאונה.

 רכב שפגע בגמל בנגב
 

רכב שפגע בגמל בנגב( כיבוי אש מחוז דרום)

 

פרמדיק מד"א, נתנאל דחבש, סיפר: "כשהגענו למקום המראה היה קשה, ראינו על הכביש גמל ובסמוך רכב פרטי מעוך לחלוטין, ככל הנראה לאחר שהתהפך מספר פעמים. חילצנו מהרכב חמישה נוסעים. נער בן 13 היה עם פגיעה רב מערכתית, מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה ולאחר בדיקות רפואיות בסיוע כוח רפואה של צה"ל נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

על פי הדיווח הראשוני על התאונה, שהתקבל משירותי הכבאות וההצלה, שניים מבין הפצועים נלכדו בתוך אחד מכלי הרכב שהיו מעורבים בהתנגשות, שנמצא כ-500 מטר מהמקום בו היו הגמל וכלי הרכב השני. רשף יובל קלמנוביץ, מפקד צוות הכבאים, אמר: "המצב בזירה היה קשה, במיוחד כשראינו שיש מעורבות של ילדים ובני נוער. סייענו בפינוי הפצועים וסרקנו בכל האזור כדי לשלול פצועים נוספים שאולי עפו מכלי הרכב. אנו עדיין במקום בכדי לספק תאורה לשאר כוחות ההצלה".

 הרכב שפגע בגמל בתאונה בנגב
 

הרכב שפגע בגמל בתאונה בנגב(דוברות כב"ה מחוז דרום )

 

ארז קיטה מנכ״ל עמותת אור ירוק, מסר בתגובה לתאונה: ״עוד כמה בני אדם צריכים להיהרג כדי שהפקרות בדרום הארץ תיפסק? הגמלים המשוטטים בנגב כבר גבו את חייהם של נהגים ונוסעים רבים כולל ילדים ובני נוער. כולם יודעים שבכבישי הדרום מסתובבים גמלים באופן חופשי ומסכנים את הנהגים אבל לא פותרים את הבעיה. הגיע הזמן להטיל אחריות על בעלי הגמלים המשוטטים ולבצע פועלות תחזוקה ותשתית שירחיקו את בעלי החיים מהכביש״.

ערן דורון, ראש מועצת רמת הנגב, הגיב גם הוא לתאונה: "פעם אחר פעם אנחנו מתריעים על בעיית חיות המשק המשוטטות וסכנת התאונות הנשקפת ממנה לכל מי שגר או עובר בכבישי האזור. לצערנו, החקיקה החשובה להחמרת הענישה בנושא אי השגחה על חיות משק, לא מתקדמת בגלל מחלוקת בין הרשויות השונות - ובינתיים אזלת היד גובה הרוג נוסף, ומשפחה נוספת שעולמה נחרב. אני מצפה מהכנסת להשלים את החקיקה שיזם ח״כ סמוטריץ ולהביא אותה לקריאה שנייה ושלישית באופן מיידי. ליבי עם המשפחה, שפקד אותה האסון הנורא מכל, ואני מאחל שיחלימו במהרה מהפציעות הפיזיות".

 מסוק חילוץ בדרך לזירת התאונה בנגב
 

מסוק חילוץ נוחת בזירת התאונה בנגב (דוברות כיבוי האש מחוז דרום)