עלוני תג מחיר בעקבות הפיגוע בחוות גלעד, ללא קרדיט

"נכסח ננצח": חייל חשוד בהפצת קריאה לתג מחיר על רצח הרב שבח

עלונים המעודדים נקמה על הפיגוע בשומרון נמצאו במחנה צבאי: "מתארגנת הקמתה מחדש של יחידת פעולות תגמול, להחזרת הכבוד". במהלך החקירה נעצר חייל שחשוד בהכנתם ובהפצתם

  • פורסם ב:
  • 16/01/2018 17:54
  • |
  • עודכן ב:
  • 16/01/2018 18:48
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

חייל נעצר בחשד להסתה לפשיעה לאומנית לאחר שאמש (שני) אותרו בבסיס צבאי עלונים המעודדים לפעול על מנת לנקום את מותו של הרב רזיאל שבח, שנרצח בשבוע שעבר בפיגוע ירי סמוך לחוות גלעד.

"הודעה בדבר הקמת יח"מ לפעולות תג'", נכתב בראש העלון. "בתגובה לרצח הנוראי שאירע בחוות גלעד, ובנקמה לשפך דמו של הקדוש הרב רזיאל שבח הי"ד, מתארגנת הקמתה מחדש של יחידת פעולות תגמול, להחזרת הכבוד הלאומי. בעז ובעצמה נלחם ונכסח! נכסח ננצח! אם אתה חש הזדהות עם מטרות היחידה - הצטרף אלינו! היה אחינו לנשק".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פשיטות בבתים של איראנים בגרמניה - חשד שריגלו אחר ישראל

פרסום ראשון: פיצויים של עד מאות מיליוני שקלים למוניות השירות

דנמרק: כתב אישום הוגש נגד רוצח העיתונאית השוודית בצוללת

עלוני תג מחיר בעקבות הפיגוע בחוות גלעד
 

עלוני תג מחיר בעקבות הפיגוע בחוות גלעד(ללא קרדיט )

המשטרה הצבאית פתחה בחקירת האירוע אשר במהלכה, כאמור, נעצר חייל החשוד בהכנת המנשרים והפצתם בבסיס. מצה״ל נמסר כי הוא רואה בחומרה ומגנה כל מקרה אלימות והסתה. עוד נמסר כי כל מעשה מסוג זה יטופל בחומרה.

שר החינוך נפתלי בנט התייחס לאירוע וציין: ״מדינת ישראל אינה אוסף של מיליציות, אלא מדינה ריבונית שבה הסמכות היחידה להפעיל כוח מצויה בידי המדינה עצמה. אני רואה בחומרה כל ניסיון פרטיזני להפעיל כוח או לנקום. אני מבין את הכאב העמוק ואת הזעם, אולם מדינת ישראל, היא ורק היא, תילחם במחבלים ותכריע אותם״

מארגון "יש דין" נמסר: "בימים שלאחר הרצח תיעדנו כעשרה מקרים של אלימות נגד פלסטינים ופגיעה ברכוש, בעיקר בכפרים שליד חוות גלעד. בעקבותיהם פנינו לאלוף הפיקוד שיפעל למניעת הישנות מקרים אלה. הפצת הכרוזים היא הוכחה נוספת שיש לפעול נגד האלימות האידיאולוגית נגד פלסטינים, ולא להתייחס אליה בקלות ראש כפי שראינו בכל המקרים האחרונים, בהם למיטב ידיעתנו לא נעצר אף חשוד".

הרב שבח בן ה-35, אחת הדמויות הבולטות בחוות גלעד, נסע ברכבו ביום שלישי שעבר, כשהיורים עקפו אותו עם רכבם, בין צומת ג'ית לחוות גלעד בכביש 60, וירו בו בצווארו. שבח הזעיק את מגן דוד אדום בעצמו ואמר: "ירו בי ליד חוות גלעד". הוא אף הספיק ליצור קשר עם אשתו יעל ולספר לה על שאירע. הרב שבח פונה לבית החולים מאיר שבכפר סבא בניידת טיפול נמרץ במצב אנוש, שם נקבע מותו. בזירת האירוע נמצאו 22 תרמילי קליעים.

לאחר הפיגוע דיווחו הפלסטינים על כלי רכב שנרגמו באבנים בצומת יצהר ובצומת שילה. נוסף לכך, דווח על יידוי אבנים על בתים בעסירה אל-קבלייה וג'אלוד. על פי הדיווחים היו ארבעה פצועים קל מפגיעת אבנים.