,

מנותח לב מת בעקבות הפעלה שגויה של מכונת דיאליזה

חיים סיני בן ה-64 עבר ניתוח מעקפים בבית החולים איכילוב. מספר ימים לאחר הניתו חלה הדרדרות בתפקוד כליותיו והוא חובר למכונת דיאליזה וכמה ימים אחרי כן מת. תחילה סיפר בית החולים למשפחתו כי מדובר בחיידק טורף, אחר כך אמר כי מדובר בתקלה במכונה. אך בדיקת חדשות 10 גילתה כי תפעול שגוי של המכונה הוא שהביא למותו של סיני

(1:48 דקות)

טעות שעלתה בחיים: תפעול שגוי של מכונת דיאליזה בבית החולים איכילוב בתל אביב גרם למותו של מנותח לב שסבל מאי תפקוד של הכליות לאחר הניתוח. חיים סיני בן ה-64 עבר בבית החולים ניתוח מעקפים. לאחר הניתוח אושפז ביחידה לטיפול נמרץ לניתוחי לב.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

מספר ימים לאחר הניתוח חלה הדרדרות בתפקוד הכלייתי שלו והוא חובר למכונת דיאליזה ניידת שהייתה אמורה לבצע את תפקיד הכליות ולסנן את הרעלים מהדם. לפני כשבוע וחצי קיבלו ילדיו של סיני טלפון מבית החולים שקרא להם להגיע במהרה מאחר וחלה הדרדרות במצבו של אביהם. כשהגיעו נאמר להם כי סיני מת ככל הנראה כתוצאה מחיידק טורף.

 

כשהגיעו הילדים בתום השבעה לברר באיזה חיידק מדובר נאמר להם בבית החולים כי הסיבה למוות היא ככל הנראה תקלה במכונת הדיאליזה שהפסיקה לפעול ללא התרעה. אלא שבדיקה של חדשות 10 גילתה כי לא מדובר בתקלה אלא בתפעול שגוי של המכונה על ידי אחד מאנשי הצוות. במקום לסנן רעלים ניקזה המכונה את דמו של החולה והביאה למותו.

 

מבית החולים נמסר כי הם נמצאים בהליך של הפקת לקחים ודיווח על המקרה הועבר למשרד הבריאות. ממשרד הבריאות נמסר כי הוועדה הפנימית של בית החולים אמורה להעביר את תוצאותיה למשרד ולאחר בחינתן יחליט המשרד כיצד לפעול.