נסגר אורט רמות, ממעוזי החילוניות בי-ם: "עוקרים אותנו מהעיר"

התיכון החילוני היחיד בשכונת רמות יסגור את שעריו. ההורים קוראים לראש העיר לעמוד בהתחייבויותיו ולהשאירו פתוח: "כל שאר ביה"ס פה הם תלמודי תורה, מאלצים אותנו לעזוב"

ביום חמישי האחרון, לאחר מאבק של שנתיים, תלמידי תיכון "אורט" שבשכונת רמות שבירושלים קיבלו את ההודעה הסופית על סגירת בית הספר. רמות ב' הייתה בעבר אחת השכונות המזוהות ביותר עם חילוניות בבירה, ובמשך שנים רבות, היה התיכון היה אחד הסמלים החילוניים המרכזיים בעיר. כעת, לא יוותרו בשכונה עוד תיכונים חילוניים.

"אורט רמות" הוקם לפני 30 שנה ואלפי בוגרים ירושלמים למדו בו. לפני שבע שנים החליטה מנהלת בית הספר להסכים להצעת חיל האוויר ולהפוך אותו לפנימייה צבאית המכינה את התלמידים לקראת הגיוס בשילוב לימוד לתעודת בגרות. אולם בשנים האחרונות, גלי העזיבה של הציבור החילוני עשו את שלהם, וההרשמה לתיכון ולחטיבת הבינים הלכה וירדה.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

לפיד הציג פנים חדשות במפלגתו - הרכש הנוצץ עדין יושב על הגדר

כיוון מטווח אפס - וירה: צעיר שנורה במהלך ויכוח נאבק על חייו

מסע צב הים: הטיפול הישראלי בבעל החיים שהגיע מהמפרץ הפרסי

 הורי תלמידים הלומדים בתיכון אורט רמות נגד סגירת בית הספר
 

הורי תלמידים הלומדים בתיכון אורט רמות נגד סגירת בית הספר( חדשות עשר)

 

על פי החלטת העירייה ורשת "אורט", המוסד יתמזג עם בית הספר של הרשת בגבעת רם. במתחם בו נמצא התיכון, מתכננים בעירייה להקים בית ספר חרדי. המעבר של בית הספר החילוני האחרון בשכונה סותם את הגולל אל אפשרויות הלימודים של התלמידים החילוניים במקום.

"זהבית הספר היחיד שנשאר", אומרת הילה דהאן, אמו של תלמיד בתיכון. "כל שאר ביה"ס כאן הם תלמודי תורה, תושבי רמות החילוניים יעזו את השכונה". גלית, אם של תלמיד נוסף בתיכון אומרת: "אין לנו מענה אחר לילדים, עוקרים אותנו מהעיר".

מעיריית ירושלים נמסר כי היא תקים בשכונת רמות חטיבת ביניים ממלכתית, במודל חדשני שתיתן מענה לציבור הממלכתי ותצמח לתיכון מרכזי בשכונה.