ישיבת ממשלה, רויטרס

ועדת הכספים אישרה: שכר השרים יעלה ב-5,000 שקלים

לאחר דיון סוער בו החליפו חברי הכנסת חזן (הליכוד) ורוזנטל (המחנ"צ) קללות, יוצמד שכר השרים לאופן בו נקבע שכר הח"כים, ויעמוד על 44,223 ש"ח . רה"מ יקבל 49,554 ש"ח

שכר השרים יעלה ב-5,000 שקלים, כך אישרה היום (שני) ועדת הכספים. ממחר יקבל כל שר 44,223 שקלים לחודש ושכרו של ראש הממשלה יעלה ל-49,554 שקלים. לפי החלטת הוועדה, השכר יעודכן באופן דומה לזה של שכר הח"כים. 

הדיון בוועדה היה סוער במיוחד כשח"כ אורן חזן (הליכוד) כינה את ח"כ מיקי רוזנטל (המחנ"צ) "פחדן" כשהשניים התווכחו על אבטחת בנו של ראש הממשלה. רוזנטל השיב: "אם הוא הולך לזונות צריך לשלם או לא? צבועים. ערימה של צבועים". בשלב זה כינה חזן את רוזנטל "כלומניק" וזה ענה: "בתור מה אתה צועק בתור מומחה לזונות? מה אתה יועץ לענייני זונות?". חזן השיב: "אני חושב שאתה יכול לשאול את אשתך או את אמא שלך".

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

אנשים נמלטים ופינוי פצועים: תיעוד הפיצוץ שהרג 35 אנשים בבגדד

הטראנסג'נדרית שמסרה סודות לוויקיליקס ורוצה לזכות במקום בסנאט

צפו: שופט בליגה הצרפתית בועט בשחקן - ומרחיק אותו מהמגרש

 חברי הכנסת אורן חזן ומיקי רוזנטל
 

חברי הכנסת אורן חזן ומיקי רוזנטל( ללא קרדיט)

 

ההחלטה עוררה ביקורת רבה במערכת הפוליטית. ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) כתב בטוויטר: "האם הייתם רוצים לקבוע לעצמכם את השכר? להכנס לחדר עם חבריכם לעבודה ולהחליט כמה תקבלו? כי זה מה שעושים הח״כים. קובעים לעצמם שכר, סתם כי הם יכולים. הדיון המביש שמתנהל היום בכנסת על העלאה של 5,000 ש״ח לשכר השרים נולד בשל סירוב הפוליטיקאים להצעת יש עתיד להעביר את הדיון לוועדה חיצונית".

רוזנטל עצמו כתב כי "אסור שחברי כנסת יקבעו את שכרם. מדובר בניגוד עניינים. יש להוציא את ההחלטה על גובה שכר השרים והח״כים לועדה ציבורית חיצונית".

ח"כ יעל כהן-פארן (המחנה הציוני) התייחסה בטוויטר להחלטה: "דמיינו שהייתה לכם השליטה המוחלטת על דרגת השכר שלכם. וועדת הכספים אישרה את העלאת שכר השרים, לא מדהים? חברי הקואליציה ממשיכים לפרגן לעצמם בעוד ועוד חוקים ותנאים על גבם של האזרחים ולא רואים אף אחד ממטר. הנכים יצטרכו להמשיך להסתדר עם 2,342 ש״ח בחודש, כשכל שר יקבל תוספת של שכר מינימום".