התפתחות דרמטית בפרשת ביטן: יזם הנדל"ן גלזר מוסר עדות נרחבת

איש העסקים צפוי להפליל את הח"כ ואת המשנה לראש העיר ת"א. לפני כשבועיים פורסם כי גלזר, שעמו מגעים לעד מדינה, אמר בחקירה כי "על כל שלב בפרויקטים ביטן קיבל כסף"

תיק ביטן: התפתחות דרמטית בפרשה שבה מעורב יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן. כך נודע היום (ראשון) לחדשות עשר.

דרור גלזר, יזם הנדל"ן שחשוד שהעביר כסף לח"כ ביטן, העניק היום עדות נרחבת אשר צפויה להפליל את חבר הכנסת ואת סגן ראש עיריית תל אביב, ארנון גלעדי. משה יוסף, מקורבו של ביטן ואחד מאנשי המפתח בפרשה, העניק אף הוא עדות נרחבת בתחילת החודש.

לפני כשבועיים דווח כי גלזר נמצא במגעים להסכם עד מדינה. גלזר אף מסר עדות במשטרה. גורמים במשטרה אמרו אז לחדשות עשר כי העדויות שלו חשובות מאוד לתיק. בין השאר מסר למשטרה כי נפגש עם ח"כ ביטן כמה פעמים. "הוא זה שקבע את סכומי הכסף והפנה אותי ליוסף ולגלעדי שיעזרו לי. הכול היה ביוזמתו", אמר גלזר בעדותו. לדבריו, "הקשר בינינו החל לפני כחמש שנים. עשינו שלושה פרויקטים ביחד - שני פרויקטים של מגורים ופרויקט אחד של מעונות סטודנטים. על כל שלב ביטן קיבל כסף". יש לציין כי מדובר בעדויות שאסור לפרקליטות ולמשטרה להשתמש בהן עד שנחתם הסכם מדינה. פרקליטו של גלזר אמר שמרשו כופר בחשדות ומבקש שלא להתייחס לפרסומים אודות ההידברות.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תקיפת המנהרה: יום מתוח בדרום - אך הסיכוי לסבב הסלמה חדש נמוך

בכיר חמאס נפצע בפיצוץ מכונית בדרום לבנון

תיעוד: מטוס החליק ממסלול הנחיתה - ונותר תלוי על צוק

 דוד ביטן
 

דוד ביטן(חדשות עשר )

 

ביום שישי נחשף בחדשות עשר כי המשטרה הציבה אבטחה על ביתו של משה יוסף, הדמות המרכזית בתיק ביטן שזכה לכינוי "הבנקאי", שבעבר דווח שהוצע לו לשמש כעד מדינה, הסיבה לאבטחה היא מידע מודיעיני שהתקבל במשטרה על כוונה או איום לפגוע ביוסף.

 

מאז שהתקבל המידע המודיעיני, החלו שוטרי תחנת ראשון לציון לסייר סביב ביתו של יוסף ארבע פעמים, על פי הנחייה שהם קיבלו. יוסף הוגדר במשטרה כ"מאוים שיש להגן עליו", בעיקר לאור העובדה שהוא עדיין ממשיך למסור את עדותו על מעשי השוחד לכאורה, ועל הכספים שהועברו בחנות הרהיטים שלו לידו יושב ראש הקואליציה לשעבר.

חבר הכנסת ביטן צפוי להיחקר השבוע במשרדי להב 433 בפעם השישית. בחקירותיו האחרונות בחר הח"כ לשמור על שתיקה.

 דורון גלזר יזם נדל"ן החשוד בתיק ביטן
 

דורון גלזר יזם נדל"ן החשוד בתיק ביטן( באדיבות ידיעות אחרונות, צילום שאול גולן)