"טביעות אצבע של הציונים": בכיר חמאס נפצע בפיצוץ בלבנון

צבא לבנון וכלי תקשורת דיווחו כי מוחמד חמדאן, בכיר בארגון הטרור, היה ברכב שהתפוצץ בצידון ופונה לביה"ח. חמאס: "האויב הציוני הוא היחיד שמפיק תועלת מפגיעה ביציבות"

בכיר חמאס, מוחמד אבו חמזה חמדאן, נפצע היום (ראשון) בפיצוץ מכונית ממולכדת בצידון שבדרום לבנון - כך מסרו כלי תקשורת במדינה, כמו גם הצבא הלבנוני. מצבו של חמדאן לא ידוע, וצבא לבנון הודיע כי חמדאן פונה לבית החולים. בכיר חמאס בצידון, אימן שנאעה, טען כי הוא נפצע קל. נציגות חמאס בלבנון הפנתה אצבע מאשימה לעבר ישראל: "האויב הציוני הוא היחיד שמפיק תועלת מפגיעה ביציבות לבנון. עלינו לתת לשלטונות לבנון להשלים החקירה ולהגיע אל הפושעים". עוד מסרו: "הנתונים הראשוניים מצביעים על כך שבפיצוץ בצידון עומדות טביעות האצבע של הציונים מאחורי הפעולה הנפשעת הזו".

לפי הדיווחים, חמדאן הוא אחיו של אוסאמה חמדאן, שמשמש נציג חמאס בלבנון מאז 1988. ערוץ "אלמוסתקבל" דיווח כי פרט ליעד החיסול לכאורה, לא היו נפגעים באירוע.

ברשת "אלמיאדין" דיווחו כי מקורות ששהו בשטח ראו מטוס ישראלי חג בשמיים בעת הפיצוץ. עוד דווח ברשת כי הפיצוץ אירע בחניית ביתו של חמדאן, דבר המעיד, לפי הרשת, על פעולת חיסול. ברשת הוסיפו כי מדובר באותו המיקום שבו נהרגו אנשי הג'יהאד האסלאמי, האחים אל-מג'דוב, בשנת 2006, פעולה שנטען כי בוצעה על ידי ישראל.

בישראל הכחישו את הדיווחים. שר המודיעין והתחבורה, ישראל כ"ץ, אמר אחר הצהריים בריאיון ל"וילנסקי וברדוגו" בגלי צה"ל כי ישראל לא מעורבת בפעולה. "אם היינו מעורבים, זה לא היה נגמר בפצוע קל", טען. 

אתמול הושמדה מנהרת טרור שחצתה לשטח ישראל והמשיכה למצרים. בארגון חמאס, לו הייתה שייכת המנהרה, ששימשה להעברת נשק ופעילי טרור, לא הגיבו לפעולה והסתפקו בידיעות על כך שבישראל דיווחו על הפעולה שנתפסת כחלק משימור המאזן בין שני הצדדים.

לפי צה"ל, המנהרה, שלה מאפיינים ייחודיים, הייתה בבנייה בשנה האחרונה. הציר המרכזי שלה היה מעזה למצרים, והיא עברה תחת מעבר כרם שלום ותחת צינורות גז ונפט. אורכה הוא למעלה מקילומטר וחצי ו-180 מ' ממנה היו בשטח ישראל.