נשות הכותל, רויטרס

בהרכב מורחב: בג"ץ דן במתווה הכותל

שופטי העליון דנו בחמש עתירות בנושא הסדרי התפילה ברחבת הכותל המערבי. בקיץ האחרון הממשלה הפכה החלטתה והקפיאה את השינויים שיתירו תפילה מעורבת

בג"ץ דן הבוקר (ראשון) בהרכב מורחב של שבעה שופטים בהסדרי התפילה ברחבת הכותל ובמתווה הכותל. שופטי העליון דנו בחמש עתירות שהוגשו להן בנושא, כמה מהן מבקשות שבג"ץ ינחה את הממשלה לפעול על פי המתווה וכמה דורשות לבטל אותו.

בינואר 2016 אישרה הממשלה הכשרת רחבה חדשה במתחם הכותל המערבי שבה יוכלו גברים ונשים להתפלל יחדיו ללא מחיצה, אך המתווה הוקפא בחודש יוני האחרון. בספטמבר 2017 הודיעה המדינה לבג"ץ כי למרות ההקפאה, המתווה לא יובא לדיון נוסף.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

חשד לרצח: גבר נדקר למוות בטירת כרמל; בת זוגו עוכבה לחקירה

מהיום: רכבת תגבור מיוחדת לחיילים ואזרחים

היום: ירידה בטמפרטורות עם גשמים בצפון ובמרכז

 נשות הכותל
 

נשות הכותל(רויטרס )

כאמור, בישיבת הממשלה שנערכה בחודש יוני 2016 הוחלט כי "מתווה הכותל" הנוכחי יוקפא. משמעות ההחלטה הייתה שרחבת הכותל תישאר ללא שינוי, למרות פעילות התנועות הרפורמיות, "נשות הכותל" ותנועות אחרות, בנושא.

על פי ההסכם של המתווה הוחלט כי לרחבת הכותל תהיה כניסה אחת המחולקת לשלושה נתיבי בידוק: לגברים, לנשים ונתיב מעורב. לאחר הבידוק הביטחוני יוכלו המבקרים לבחור להגיע לרחבה הצפונית, שבה מנהג המקום הוא אורתודוקסי או לרחבה הדרומית, שבה המנהג יהיה בהתאם ליהדות הקונסרבטיבית והרפורמית. כאמור, על פי תשובת המדינה לעתירות שהוגשו - המתווה לא ידון פעם נוספת בממשלה.