לאחר פרסום ההקלטות: יאיר נתניהו לא יצטרף לנסיעת רה"מ להודו

אחרי הסערה שנוצרה סביב ההקלטות, בהן נשמע בנו של ראש הממשלה לאחר בילוי במועדון חשפנות, הודיעו בלשכת נתניהו כי הוא לא יצטרף לנסיעה במסגרתה ייפגש עם נרנדרה מודי

  • פורסם ב:
  • 13/01/2018 18:05
  • |
  • עודכן ב:
  • 14/01/2018 07:16
  • |
  • כתבים:
  • החדשות 13

יאיר נתניהו לא יצטרף לנסיעת ראש הממשלה בנימין נתניהו להודו. בלשכת ראש הממשלה הודיעו היום (שבת) כי בנו של בנימין נתניהו לא יצטרף לנסיעה, זאת בניגוד למה שתוכנן תחילה.

הודעת לשכת ראש הממשלה התקבלה לאחר שביום שני האחרון נוצרה סערה סביב הקלטות שפורסמו ב"חדשות", בהן נשמע יאיר נתניהו משוחח עם חברו, בנו של טייקון הגז קובי מימון, בתום ביקור במועדון חשפנות.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

וינוגרד הלך לעולמו וטראמפ ממשיך להקל על איראן: מבזק השבת

דיווח: הרשות הפלסטינית לא ניתקה לחלוטין המגעים עם ממשל טראמפ

תוך 24 שעות: חשד לארבעה מעשי אונס בתל אביב

במהלך השיחה נשמעו שני הבנים, שהוקלטו בעת נסיעה, משוחחים על מתווה הגז ומתווכחים על מה שנשמע כמו תשלום לחשפניות. נתניהו נשמע אומר את המשפט: "אבא שלי עשה לאבא שלך עשה אחלה עסקה. אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר ואתה מתווכח איתי על 400 ש"ח". אדם נוסף ברכב היה רומן אברמוב, בליין תל אביבי שבהמשך הפך לנציגו העסקי של המיליארדר ג'יימס פאקר, שהעיד לאחרונה בתיק 1000 על טובות ההנאה שהעניק לכאורה לבני הזוג נתניהו.

נוסף לכך, בנו של ראש הממשלה אף הציע בצחוק לחבריו את שירותיה של בת זוגו לשעבר. "אם אתה רוצה אני אסדר לך את ***", נשמע יאיר נתניהו אומר. יש לציין כי השיחה הוקלטה בעת שנערכו דיונים על מתווה הגז. לקובי מימון היה אינטרס בהוצאת המתווה לפועל בשל שליטתו על אחת משותפויות הגז.

יאיר נתניהו אמר לאחר מכן כי "צפיתי הערב בכתבה צהובה ומבישה שהציגה הקלטות סתר לא חוקיות משיחה שהתקיימה לפני שנתיים וחצי. בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל על נשים ודברי הבל אחרים שמוטב שלא היו נאמרים. הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם. כמו כן, הדברים שאמרתי לניר מימון היו בגדר בדיחה לא מוצלחת והסתלבטות עליו, וכל בר דעת מבין זאת. מעולם לא התעניינתי בנושא מתווה הגז ולא היה לי שום מושג לגבי פרטיו".

 ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת האו"ם
 

ימריא הלילה להודו. נתניהו. רויטרס

 

ראש הממשלה ורעייתו שרה נתניהו ימריאו הלילה לביקור רשמי בהודו במליאת 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטים בין המדינות, וכחצי שנה לאחר ביקורו ההיסטורי בישראל של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי.  ראש הממשלה יבקר בדלהי, מומבאי וגוג'ראט.

במהלך הביקור נתניהו ייפגש עם ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, נשיא הודו ראם נאת' קובינד ושרת החוץ ההודית סושמה סוואראג'. בנוסף, ייחתמו הסכמים בנושאי אנרגיה, סייבר ותעופה והמנהיגים צפויים לדון בתכנית עבודה מפורטת לחמש השנים הבאות.

 "בביקור הזה אני מתכוון לחזק עוד יותר את היחסים בין המדינות", אמר נתניהו, "הביקור הוא הזדמנות להדק את שיתוף הפעולה עם מעצמה עולמית בתחומי הכלכלה, הביטחון, הטכנולוגיה והתיירות. ראש ממשלת הודו הוא ידיד קרוב של ישראל ושלי ואני מעריך את העובדה שהוא אישית מלווה אותי בחלקים נרחבים של הביקור".

טרם המראתו, התייחס נתניהו לפרסום הקלטות בנו: "אני רוצה שתחשבו איך אתם תרגישו אם היו רומסים את הילדים שלכם באכזריות שאין לה גבולות, ברשעות ובצביעות. אני אומר את זה גם לאישי ציבור שמצקצקים בלשונם בהתחסדות ובצביעות אבסורדית", אמר.