השר גלנט: "מנהיג חמאס סינוואר חי על זמן שאול"

שר הבינוי והשיכון התארח ב"שבתרבות" בחדרה והתייחס למתיחות בדרום ישראל. יו"ר מרצ גלאון אמרה באירוע מקביל ברמת אביב כי היא במגעים עם גורמים מהמחנה הציוני

  • פורסם ב:
  • 13/01/2018 11:43
  • |
  • עודכן ב:
  • 13/01/2018 18:36
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

בין הסלמה לשקט מתוח: שר הבינוי והשיכון, ח"כ יואב גלנט, התארח היום (שבת) ב"שבתרבות" חדרה ואמר: "מנהיג חמאס בעזה סינוואר חי על זמן שאול. אם יעז להסלים אנחנו נוריד אותו מהמשחק". דברי גלנט נאמרו בצל המתיחות בדרום הארץ שבאה לידי ביטוי, בין היתר, בירי רקטות לעבר ישראל. בחודש שעבר נורו מרצועת עזה 19 רקטות. בתוך כך, ח"כ חיים ילין התייחס למתיחות גם כן באירוע "שבתרבות" בראשון לציון: "חמאס נמצא בנקודת תסכול שנשק המנהרות שלו הולך ואוזל ולכן לא בולם את הכוחות האחרים ברצועה שיורים על ישראל. להנחתי, הוא לא מעוניין בהסלמה. אנחנו מנגד חייבים להחזיר את הסיכול הממוקד ברצועה ובאיו"ש. כל מג"ד, חייל או פעיל טרור צריך לדעת שברגע שהוא יוצא בבוקר לירות על ישראל, הוא לא ייצא חי".

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, התראיינה ב"שבתרבות" בתל אביב והודיעה כי נמצאת במגעים עם גורמים במחנה הציוני. "עכשיו כשפתחתי את מרצ לפריימריז אפשר להקים את המחנה השמאלני. מזמינה אותם למרצ", אמרה גלאון. המהלך של פתיחת מרצ לפריימריז היה רק השלב הראשון בתוכנית להפיכת  את השמאל לגורם פוליטי חזק, משפיע ומשמעותי. עכשיו, שמרצ פתוחה אני יכולה לקדם את השלב הבא. אני בחודשים האחרונים במגעים עם גורמים במפלגת העבודה שאני רוצה שיחברו אלינו. אבי גבאי אותת לרבים מהם שהם לא רצויים במפלגתם, ואני בהחלט אומרת להם בואו למרצ - עכשיו זה אפשרי, וביחד נקים את המחנה השמאלני".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

2 צעירות התלוננו כי נאנסו בסוף השבוע בתל אביב

דיווח: הרשות הפלסטינית לא ניתקה לחלוטין המגעים עם ממשל טראמפ

אוסטרליה לאזרחיה: היזהרו ממתקפות דובי קוטב בנורבגיה

 יואב גלנט
 

יואב גלנט(מור אברהמי )

 

גלאון התייחסה גם לחוק המרכולים שעבר השבוע בכנסת והגדירה אותו כשחיתות חרדית על גב הציבור החילוני: ״לשם הישרדותו נתניהו הכריז על מלחמה נגד החילונים והוא יפסיד בה. דרעי וליצמן מתקוטטים על השאלה השבת של מי יותר קדושה וקואליציית נתניהו מגישה את החשבון לכולנו. חוק המרכולים שעתרתי נגדו בתחילת השבוע לבגצ הוא שחיתות חרדית על גב הציבור החילוני. לא נופתע אם בקרוב יעבור חוק שיאסור על שבתרבות. כדי למפלגות הקואליציה להפנים שהפעם כלל לא בטוח שהציבור החילוני יסכים לשלם לחרדים את מחיר ההישרדות של נתניהו. במלחמה שהקואליציה הכריזה על הציבור החילוני לא ינצחו החרדים. את החשבון שהם מנסים לגלגל לכיוונינו אנחנו נגיש לנתניהו כנראה אחד החשבונות היחידים שהוא ישלם עליו באופן אישי".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, התייחס לאישור תקציב המדינה ב"שבתרבות" בראשון לציון: "ממשלת ישראל העבירה אתמול תקציב שבמקרה הטוב ייכנס לתוקפו רק בעוד שנה. כלומר במדינה כשלנו ובאזור כשלנו זה תקציב על הקרח. כמו החלטות והבטחות אחרות של ממשלת נתניהו שהיו והתפוגגו. מה יעשו הנכים שיצטרכו להמתין עד כלות, לאחר שהובטחה להם תוספת קצבה לראשון בינואר שחלף לפני שבועיים?! לכן אם יש פייק ניוז זה הפייק הבטחות לציבור הנכים בישראל, שרבים ממנו קמים בבוקר ומתלבטים בין ארוחה לתרופה. כמעט חמש מאות מיליארד שקלים בתקציב ואין כסף לנכים בישראל?", אמר.

נוסף לכך, ח"כ הרצוג הביע דאגה עמוקה בנוגע למערכת היחסים עם ממלכת ירדן. לדבריו, "היחסים בין ההנהגות הן בשפל שלא ידענו כמותו מאז פרשת המאבטח ואירועי ירושלים ויש לעשות מאמץ עליון כדי להרגיע את המתח ולהחזיר את היחסים למסלול תקין. מלך ירדן עבדאללה הוא שותף אסטרטגי למאבק המשותף נגד הטרור וההקצנה באזור, לשמירה על היציבות ולקידום התהליך המדיני. המצב מול הפלסטינים הוא נפיץ ורגיש מאד והאינטרס הישראלי המובהק הוא להרגיע את השטח והיחסים המיוחדים עם ירדן, שיש לה גם מעמד ייחודי בכל הקשור לסוגיית ירושלים".

במקביל, יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, התייחס אף הוא לאישור התקציב ב"שבתרבות" בחולון: "לצערי הרב תקציב המדינה שאושר אתמול הוא כל כולו תחזוקה. מתחזקים את הממשלה ומתחזקים את הקואליציה. אין בו בשורות ואין בו דברים גדולים, אין שיפור של המערכות, אין פתרון של בעיות עומק ואפילו לא לעמוד בהתחייבויות לנכים. אין בתקציב תהליכים שיובילו להגברת האפקטיביות של השימוש בכספי המדינה.  עברנו חודשיים של חוקי הישרדות ועכשיו נעבור תקציב של הישרדות".

ראש השב"כ לשעבר, ח"כ יעקב פרי הכחיש את הטענות שעלו בתחקיר "עובדה" לפיהן העביר לשר הפנים, אריה דרעי, מידע בנוגע לחקירותיו. "השר דרעי הלין בפניי על חקירותיו, וציין מיוזמתו כעובדה מוגמרת שהוא מואזן; הוא מעולם לא ביקש ממני דבר בנושא, ואני כמובן לא הגבתי לדבריו מעולם". מעולם לא ביקש להתערב או ביקש ממני דבר בנושא, ואני כמובן לא הגבתי לדבריו מעולם. נתבקשתי והסכמתי, ללא כל היסוס, לעבור פוליגרף. לא היה לי אז, בדומה להיום, דבר להסתיר בעניין זה".