דיווח: הרשות הפלסטינית לא ניתקה לחלוטין המגעים עם ממשל טראמפ

בכירים פלסטיניים מסרו לעיתון "אלחיאת" כי הרש"פ הפסיקה את המגעים עם נציגיו של נשיא ארה"ב בכל הקשור לתהליך המדיני. עם זאת, מגעים בנושאים אחרים נמשכים

בווידאו: ועידת התגובה של האסלאם להכרזת טראמפ

עיתון "אלחיאת" שיוצא לאור בלונדון דיווח היום (שבת) כי הרשות הפלסטינית לא ניתקה לחלוטין את המגעים עם ממשל טראמפ, כך לפי בכירים פלסטיניים. עוד מסרו הבכירים לעיתון כי הרשות הפסיקה את המגעים עם יועצו של טראמפ, ג'ארד קושנר, עם שליחו ג'ייסון גרינבלט וגם עם שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן בכל הקשור לתהליך המדיני בשל חוסר שביעות הרצון מהצהרת ירושלים של טראמפ.

עם זאת, מסרו הבכירים, המגעים בין הרש״פ לממשל שלא בנושאים מדיניים נמשכים ולא נותקו מעולם במיוחד עם הקונסול האמריקני ואחרים. לדבריהם, הקונסול אף הוזמן לכינוס הוועידה המרכזית של פתח שתיערך מחר ברמאללה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

2 צעירות התלוננו כי נאנסו בסוף השבוע בתל אביב

פתח תקווה: אמה של הפעוטה שנמצאה ברחוב, נחקרה בחשד להזנחה

זיכרון קצר - עד כמה עקבתם אחרי אירועי השבוע?

 נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בפגישתם בוושינגטון
 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בפגישתם בוושינגטון( רויטרס)

בסוף החודש שעבר, בעקבות הכרת טראמפ בירושלים בירת ישראל, הוחזר הנציג הפלסטיני בוושינגטון להתייעצות ברמאללה. שר החוץ הפלסטיני ריאד מליקי, אמר אז שהדיונים המדוברים יתקיימו "על מנת שההנהגה הפלסטינית תגבש את ההחלטות הנדרשות בנוגע למערכת היחסים עם ארצות הברית".

בחודש נובמבר הודיעו במוקטעה כי הם שוקלים להקפיא את יחסיהם עם ארה"ב בשל ההחלטה לסגור את משרדי הרשות הפלסטינית בוושינגטון. זאת בעקבות הניסיון הפלסטיני להביא לדין גורמים ישראלים בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.