תקיפת צה"ל על מתקן של הזרוע הימית של חמאס, ללא קרדיט

התרעת שווא נשמעה ביישובים הסמוכים לדרום רצועת עזה

התרעת צבא אדום נשמעה בכרם שלום שבמועצה האזורית אשכול. דובר צה"ל אישר כי מדובר בהתרעת שווא. בשבוע שעבר תקף צה"ל תשתית טרור מרכזית ברצועה, לפי הערכות מדובר במנהרה

המתיחות בדרום: הערב (שישי) הופעלה התרעת "צבע אדום" בדרום עוטף עזה, שנשמעה ביישובי המועצה האזורית אשכול. לא דווח על נפילות או קולות פיצוץ, ודובר צה"ל מסר כי מדובר בהתרעת שווא.

בסוף השבוע שעבר תקפו מטוסי חיל האוויר תקפו "תשתית טרור מרכזית" ברצועת עזה, לפי הערכה מדובר במנהרה שחופריה עמדו לחצות לשטח ישראל. התקיפה הייתה כ-200 מטרים אל תוך הרצועה. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי כי מטוסי קרב ישראלים ביצעו סדרה של תקיפות ברחבי רצועת עזה. לפי מקורות מקומיים, הותקפו מטרות חקלאיות באזור רפיח שבדרום הרצועה.

 שיגור רקטה מרצועת עזה לעבר ישראל במבצע צוק איתן
 

שיגור רקטה מרצועת עזה לעבר ישראל במבצע צוק איתן (רויטרס)

 

תקיפת צה"ל התבצעה בעקבות כמה שיגורים לעבר ישראל בימים שלפני כן. ביום חמישי שעבר זוהו שלושה שיגורים לעבר שטח פתוח במועצה האזורית אשכול, בסמוך לגדר המערכת. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה מהשיגורים. התרעת "צבע אדום" נשמעה כתוצאה מהשיגור השלישי. על פי הערכות, הג'יהאד האסלאמי עמד מאחורי הירי.

בתוך כך, הודיעו בצה"ל כי על פי ההערכות, הג'יהאד האסלאמי הוא שעומד מאחורי שיגור פצצת המרגמה ביום שישי שלפני כן, בזמן הטקס לציון יום הולדתו של החייל אורון שאול, שגופתו מוחזקת בידי חמאס. על פי ממצאי החקירה האמל"ח שנורה ואותר, מקורו באיראן, והוא זהה לאמצעי לחימה אחר שבו נעשה שימוש על ידי הג'יהאד האסלאמי, במהלך חודש נובמבר האחרון.