יום זעם בשטחים: מאות בהלווית צעירים שנהרגו, חמאס קרא לעימות

ארגון הטרור ביקש לצאת לרחובות בתום תפילות יום השישי ברחבי הגדה וברצועת עזה. כמה מאות בני אדם הגיעו להלוויות השניים שנהרגו, לפי הדיווחים הפלסטינים, מירי צה"ל

בווידאו: הלוויתו של אמיר אבו מוסאעד בעזה

ברחבי הרשות הפלסטינית מציינים היום (שישי) יום זעם נוסף. חמאס קרא לצעירים פלסטינים לצאת לעימותים עם כוחות צה"ל ברחבי הגדה וברצועת עזה. עבד אל-לטיף אל-קאנוע, דובר תנועת חמאס, הצהיר: "אנחנו קוראים להתעמת עם האויב הציוני בכל הנקודות כך שהאינתיפאדה תהיה אש מתחת לרגלי הציונים". פתחי חמאד, חבר הלשכה המדינית של חמאס, הוסיף: "כל הכבוד לגיבורים שביצעו את הפיגוע בשכם".

הבוקר, במקביל לתפילות יום השישי החלה בשכם ההלוויה של עלי עומר קינו, תושב בורין שנהרג אתמול במהלך עימותים עם כוחות צה"ל. ההלוויה משכה אליה ציבור רב.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

קרא: העובדים הלא חוקיים - מפגע תברואתי, שמח שגורשו

ביום ראשון: התלמידים ישבשו הלימודים בתיכונים בתל אביב

בן 52 נפל מסולם באשדוד, פלסטיני בן 16 נפצע קשה במדבר יהודה

 הלווית הפלסטיני עלי קינו
 

הלווית הפלסטיני עלי קינו(טוויטר )

 

התקשורת הפלסטינית מדווחת על עימותים בין הפלסטינים לכוחות צה"ל גם בבורין ובחברון, שם יצאה תהלוכה ממסגד אל-חוסיין לגינוי החלטתו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בנוגע לירושלים. התהלוכה דוכאה לאחר זמן קצר ע"י כוחות צה"ל. בד בבד, בעזה נערכה הלוויתו של אמיר אבו מוסאעד שנהרג גם הוא אתמול במהלך עימותים עם כוחות הביטחון הישראליים.

כוחות הביטחון פעלו הלילה במרחב שומרון במטרה לאתר את מבצעי פיגוע הירי שהתרחש השבוע סמוך לחוות גלעד. במהלך פעילות בעיר שכם התפתחה הפרת סדר אלימה אשר כללה זריקות אבנים ובקבוקי תבערה לעבר הכוח שהגיב באמצעים לפיזור הפגנות. צהל חילק הלילה מנשרים בבית לחם וחברון שמבהירים כי פעולות של כוחות הביטחון יינקטו וימשיכו להינקט כל עוד הערים ימשיכו לייצר פעולות טרור ואלימות. "אזור מגוריכם מתאפיין בפעולות אלימות וטרור בתקופה האחרונה ולכן הוחלט לנקוט במספר פעולות לשיפור איסוף המידע המודיעיני, לשיבוש הפעולות הלא לגיטימיות ולסיכול הטרור".

 פעילות צה"ל בשכם
 

פעילות צה"ל בשכם( ללא קרדיט)

בשבוע שעבר, הפגינו 150 פלסטינים לאורך גבול רצועת עזה. לפי דיווחים בעזה אחד מהם נפצע בעימותים עם כוחות צה"ל במזרח הרצועה. בנוסף, שלושה חצו לישראל, והם הועברו לשב"כ לחקירה. ההפגנות התרחשו בשלושה מוקדים לאורך הרצועה והמפגינים הבעירו צמיגים ויידו אבנים. בצפון הרצועה נורה אחד המפגינים ע"י צה"ל בטענה כי סיכן את הכוחות. בעזה, כאמור, דיווחו על פצוע נוסף, במזרח הרצועה.

בתהלוכה שארגן הג'יהאד האסלאמי ביום שישי שעבר בח'אן יונס, נאם בכיר התנועה, ח'דר חביב, והדגיש את חשיבות המשך ההתקוממות הפלסטינית בתגובה להחלטה האמריקנית בנוגע לירושלים וכן בנוגע להחלטת מפלגת הליכוד לסיפוח יהודה ושומרון. חביב ציין שהעם הפלסטיני ממתין להחלטות חזקות של מנהיגי הארצות הערביות והמוסלמיות בנוגע לפשעים שמבוצעים נגדו. עוד טען חביב כי הציבור שיוצא להפגין בבירות הערביות ובשטחי פלסטין מצפה לסילוק של שגרירי ארה"ב מהבירות הערביות. בכיר הג'יהאד האסלאמי הצטרף לקריאות של חאזם קאסם, בכיר חמאס שקרא להפסקת התיאום הביטחוני עם ישראל.