ביום ראשון: שיבושים בלימודים בתיכונים ברחבי הארץ

מועצת התלמידים הארצית תשבית את הלימודים בבתי הספר התיכוניים בישראל החל מהשעה 12:00 במחאה על כך שלא נחתם הסכם חדש בין ארגון המורים ומשרד החינוך

שוב שביתה: מועצת התלמידים הודיעה היום (שישי) כי הלימודים בבתי ספר תיכוניים ברחבי המדינה יושבתו ביום ראשון החל מהשעה 12:00. זאת במחאה על כך שעדיין לא נחתם הסכם חדש בין משרד החינוך וארגון המורים ועל רקע המשך עיצומי המורים.

בתחילת השבוע דווח כי ההסכם החדש צפוי להיחתם בקרוב במסיבת עיתונאים, ויוצג על ידי שר האוצר משה כחלון ושר החינוך, נפתלי בנט. חתימת הסכם השכר התאפשרה בעקבות הסרת התנגדותו של יו״ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, וכן בעקבות פניית מועצת התלמידים הארצית - זאת על רקע עיצומי המורים שכללו את ביטול בחינות המתכונת, רגע לפני תקופת הבגרויות.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הולך רגל בן 63 נהרג בבית שאן; בת 35 נפצעה קשה בנתניה

פה אחד: הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנת 2019

מצוד אחר חוליית המחבלים מחוות גלעד, הפרות סדר בשכם

כיתה ריקה
 

תלמידים מבית ספר יוקרתי טוענים כי המורה למוסיקה הטריד אותם מינית(חדשות עשר)

סירובו של ביבס לחתום על ההסכם, שפורסם לראשונה בחדשות עשר, נבע על רקע דרישתו לתקצוב כיתות מסלול בגרות רגיל (מב"ר). לאחר שהסיר דרישה זו, ביקש לוודא כי הרשויות המקומיות לא יידרשו להוסיף תקציבים נוספים בעצמם על ההסכם החדש.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, שלח אתמול מכתב לשלמה דולברג, מנכ"ל מרכז השלטון המקומי, והבטיח שיפוי מלא על ההסכם. במרכז השלטון המקומי אישרו כי יחתמו על ההסכם. בתגובה להגעה להסכמות אמר ביבס: "אני מברך על המהלך החיוני והנחוץ למען ההורים העובדים. השלטון המקומי מגויס לצד שר החינוך, האוצר וכלל הגופים הרלוונטיים ויעניק מענים חינוכיים בהפעלת הרשויות המקומיות עבור התלמידים וההורים העובדים בתקופה זו".

בתוך כך, במועצת התלמידים בבית הספר החקלאי "כדורי" שבגליל התחתון הודיעו כי התלמידים במוסד יקיימו מפגן תמיכה ביום ראשון בבוקר.

כזכור, בשבועות האחרונים השבית ארגון המורים את הלימודים בעשרות בתי ספר והודיע כי ימשיך במדיניות זו, עד שייענו דרישותיו ויתקבלו תנאיו במסגרת המשא ומתן עם משרדי האוצר והחינוך על הסכם שכר המורים. על פי ההסכם שצפוי להיחתם, מורה חדש יקבל שכר של 8,000 שקלים והמורים הוותיקים יקבלו תוספת שכר החל מהחודש הבא. נוסף על כך, הושג שיפור שכר למנהלי בתי הספר וכן גמול השתלמות נוסף וגמולים ליועצים ולבעלי תפקידים נוספים.