שי ניצן על פרשת ביטן: מסר לציבור - היזהרו מושחתים

פרקליט המדינה התייחס לחקירות המתנהלות נגד הח"כ, והדגיש: "כל אדם שפשע עמכם יכול להפוך לעד מדינה נגדכם". על חקירות רה"מ: "מקווה שההמלצות יוגשו בתוך שבועות"

רשויות בחקירה: פרקליט המדינה שי ניצן התייחס היום (חמישי) בוועידת "גלובס" לחקירות השונות שבהן מעורבים גורמי שלטון בישראל ובין היתר עסק בהסכמי עד מדינה. "מדובר בצעד חיוני ביותר. בחלק מהתיקים העוסקים בשחיתות בהם נקטנו בצעד זה. זה כבר בא לידי ביטוי בחלק מהתיקים שעניינם מתנהל בימים אלו. ברגע האמת כל אדם שפשע עמכם יכול להפוך לעד מדינה נגדכם. שכן כמעט תמיד בעיניו טובתו האישית והצלת עורו יקדמו להצלת עורכם", אמר.

פרקליט המדינה הוסיף: "יש להשית עונשים חמורים על מקבלי ונותני שוחד. המלחמה בשוחד היא עוד ממקורותינו. רוב הפוליטיקאים הם אנשים ישרים אבל לצערנו יש תופעות של שחיתות. שחיתות נרחבת היא כמובן נתון שאיננו גאים בו, והיינו מעדיפים חברה שהשחיתות השלטונית לא פשתה בה. אך כל עוד, לצערנו, ישנה שחיתות שלטונית, לרבות בדרגים בכירים בשלטון המרכזי ובשלטון המקומי, העובדה שהמשטרה חוקרת ללא חת והפרקליטות מגישה כתבי אישום ללא מורא, מלמדת על עצמאותה של מערכת התביעה".

ניצן גם התייחס לחקירות ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "מדובר בחקירה רצינית ומעמיקה שאיננה מוכתבת על ידי שום אינטרס פוליטי. אם צריך עוד עדויות הן תיגבנה. הטענות המופרכות שמעכבים את החקירה הן טענות סרק. אני מקווה שבתוך כמה שבועות המשטרה תסיים את החקירה ותגיש את המלצותיה". עוד אמר ניצן כי הפרקליטים שמייצגים את עמדת המדינה בתיקים שמתנהלים בבג"ץ מייצגים את עמדת רשויות המדינה וכל הטענות שהם מייצגים את דעותיהם האישיות הינן משוללות כל יסוד.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

צילומי אבטחה חשפו רגעיה האחרונים של בת ה-8 שנאנסה ונרצחה

ירו לעבר היעד והרגו אחרים: כתב אישום ברצח נגד חברי ארגון פשע

דרעי מאיים להתנגד: דיונים בממשלה על תקציב 2019

 היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט(ארן דולב )

 

לפני ניצן, נשא דברים היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. "ישראל איננה מדינה מושחתת. אין איש חסין מהחוק ואין איש מעליו. המשטרה מבצעת את החקירות בנחישות", אמר מנדלבליט. "אכיפת החוק איננה מושפעת לכאן או לכאן מרעשים בזירה הציבורית".