דיווח: שני נערים פלסטינים נהרגו מאש צה"ל ברצועה ובגדה

כוח צה"ל שערך סריקות בסמוך לשכם במסגרת מצוד אחר המחבלים מהפיגוע בשומרון, נתקל במיידי אבנים וירה לעברם. בעזה נורתה אש לעבר מפירי סדר. הפלסטינים: שני בני 16 נהרגו

הרוגים מאש צה"ל ברצועה ובגדה: משרד הבריאות בעזה מסר היום (חמישי) כי נער בן 16 נהרג, ושלושה בני אדם נוספים נפצעו, מירי של כוחות צה"ל ממזרח למחנה הפליטים אל-בוריג' שבמרכז הרצועה. במקביל, כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו שנער בן 16 נהרג מירי הצבא ליד בורין שמדרום לשכם. 

כתבות נוספות בחדשות עשר:

שי ניצן על פרשת ביטן: מסר לציבור - היזהרו מושחתים

רגעיה האחרונים של בת ה-8 שנאנסה, נרצחה - והסעירה את פקיסטן

ירו לעבר היעד והרגו אחרים: כתב אישום ברצח נגד חברי ארגון פשע

 הפרות סדר ועימותים עם כוחות הביטחון בעזה
 

הפרות סדר ועימותים עם כוחות הביטחון בעזה (ארכיון). ללא קרדיט

 

באירוע בשכם, כוח של יחידת מגלן השתתף בסריקות בכפר תל, מערבית לבורין - זאת במסגרת המצוד אחר המחבלים מהפיגוע שלשום בחוות גלעד, שבו נהרג הרב רזיאל שבח. צה"ל טען כי במקום החל יידוי אבנים מאסיבי לעבר היחידה, שבתגובה ירתה אש חיה לעבר המפגינים. הפלסטינים כאמור דיווחו על הרוג, כמו גם על ארבעה פצועים.

במקביל, טען צה"ל כי במהלך האירוע ברצועת עזה, 50 מפגינים פלסטינים הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר כוחותיו, שירו בתגובה אש חיה לעבר שלושה שנחשבו כמובילי ההפגנה, המהווים איום על הכוחות. הפלסטינים כאמור דיווחו על הרוג מהירי.

עוד דיווחו הפלסטינים כי הנער שנהרג ברצועה זוהה כאמיר עבד אלחמיד אבו מוסאעד, וכי הוא נפגע מכדור בחזהו. הנער השני שנהרג זוהה כעלי עומר נימר קינו, ודווח כי הוא נפגע מכדור בראשו.

האירועים היום מצטרפים להפגנות ברצועה שאירעו ביום שישי האחרון, כשעל פי דיווחים בעזה, נורה בהן אחד מהמפגינים.

מוקדם יותר היום דווח כי צה"ל בודק אפשרות, לפיה רקטה נורתה אמש מעזה לישראל. על פי הדיווח, השיגור בוצע מבית לאהיא, והרקטה התפוצצה בשטח הרצועה, בסמוך לגדר ההפרדה.

באירוע אחר שאירע היום, שלוש אחיות פלסטיניות נעצרו, בחשד כי תכננו לבצע פיגוע דקירה באחת מעמדות הבידוק שבמערת המכפלה בחברון. מחקירה של כוחות הביטחון עולה כי שלוש האחיות, תושבות אל ערוב בנות 15, 18 ו-23, הגיעו למקום על מנת לבצע פיגוע דקירה. עוד נודע כי על אחות אחת התגלתה סכין מוסלקת, וששתי האחיות הנוספות השליכו את הסכינים שהסליקו בטרם הגיעו למחסום. לאחר סריקה במקום נמצאה סכין אחת שהושלכה, אך לא אותרה הסכין השנייה, שנלקחה ככל הנראה על ידי מקומיים.

בתוך כך, כוחות צה"ל פועלים למצוא את החשודים שביצעו את פיגוע הירי בחוות גלעד. מאז שאירע הפיגוע, הכוחות הטילו כתר על העיר שכם ועל הכפרים שבסביבתה. כמו כן ביצעו סריקות במרחב, כאשר עיקר הפעילות היא חקירת הפיגוע ואיסוף מידע מודיעיני לאיתור המחבלים, שזהותם אינה ידועה, אך ככל הנראה מדובר בשני פלסטינים שמסתתרים באזור שכם.

הערב עשרות מתנחלים הפגינו בנקודות הכניסה והיציאה משכם במחאה על אי השבת המחסומים לעיר חרף הפיגוע הקשה. עד כה נעצרו ארבעה בני אדם.

תושבי שומרון מפגינים בסמוך לשכם
 

מפגינים בכניסות לשכם, היום