רגעיה האחרונים של בת ה-8 שנאנסה, נרצחה - והסעירה את פקיסטן

שני בני אדם נהרגו לאחר ששוטרים ירו לעבר קהל בהפגנות מחאה על רציחתה של הילדה בעיר קסור. בצילום ממצלמות האבטחה נראית הילדה מלווה באדם זר זמן קצר לפני המקרה המזעזע

פקיסטן זועמת ודורשת שינוי: שני בני אדם נהרגו לאחר ששוטרים ירו לעבר מפגינים שמחו על רציחתה של ילדה בת 8 בעיר קסור. ירי כוחות הביטחון החל בעקבות ניסיון הסתערות על תחנת המשטרה.

גופתה של זיינב בת השמונה נמצאה בפח אשפה ביום שלישי, מספר ימים לאחרי שנעלמה. ממצאי החקירה העלו כי היא נאנסה ונחנקה. בצילומי מצלמות אבטחה שהופצו ברשתות החברתיות, נראית זיינב צועדת לצד גבר זר זמן קצר לפני שהוכרזה כנעדרת. המפגינים, שיצאו בהמוניהם לרחובות, טוענים שהרשויות עושות מעט בנוגע לבעיית החטיפות, התקיפות המיניות וההרג. הרצח גרם לזעם ברחבי המדינה ועורר עניין בעולם. ההאשטאג #JusticeforZainab הפך לפופולרי ברשת החברתית טוויטר.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

ירו לעבר היעד והרגו אחרים: כתב אישום ברצח נגד חברי ארגון פשע

דיווח: הודו שוקלת להוציא לפועל את עסקת הטילים עם רפאל

בן 42 מואשם ברצח: דקר את אשתו בזמן שהתקשרה להתלונן במשטרה

 הפגנות מחאה בפקיסטן בעקבות רצח זיינב בת ה-8
 

הפגנות מחאה בפקיסטן בעקבות רצח זיינב בת ה-8 (רויטרס )

זיינב נעלמה כשהייתה בדרך לשיעור קוראן. גופתה נמצאה במרחק שני קילומטרים מביתה. עם זאת, במשפחתה טוענים שהמשטרה לא פעלה לאחר שהיעדרותה דווחה. כך למשל, בני משפחתה של זיינב הם אלה שמצאו את צילומי מצלמת האבטחה שמתעדים את רגעיה האחרונים לפני שנעלמה. "אם המשטרה הייתה פועלת מיד, הפושט היה נתפס", אמר אביה לתקשורת.

שוטרים בקסור אמרו כי בשנתיים האחרונות התרחשו 12 מקרים דומים. לפי המשטרה, חמישה מהמקרים קשורים לחשוד אחד שאחריו מתנהל מצוד בהשתתפות מאות שוטרים. דגימות DNA נלקחו מתשעים חשודים. בחודש שעבר נחטפה ילדה בת 9 במרכז קסור. היא הצליחה להימלט מהחוטף וחזרה לביתה.