ירו לעבר היעד והרגו אחרים: כתב אישום ברצח נגד חברי ארגון פשע

17 חברי הארגון מהמשולש הואשמו בעבירות חמורות, בהן רצח שלושה אנשים, חטיפה ועוד. עד מדינה הפליל את עודה כטייר כראש ארגון הפשע ואת שני קרובי משפחתו כמנהליו

בווידאו: מעצר חברי ארגון הפשע שהוגש נגדם כתב אישום

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד ראש ארגון פשע, עודה כטייר, ו-16 חברים נוספים בארגון, בגין שלושה מקרי רצח, ניסיונות רצח, חטיפה ,סחיטה ועבירות נוספות לפי חוק המאבק בארגוני פשיעה.

כטייר עמד בראש ארגון הפשע, כך על פי כתב האישום, אחיו שרחביל וקרוב משפחתו עמרי ניהלו אותו. עד מדינה הביא לחשיפת הפשעים החמורים שביצעו, והיה מעורב גם בחלק מהעבירות שמופיעות בכתב האישום.

לפי האישום, בעקבות סכסוך בין חברי הארגון לבני משפחת עראר, חברי הארגון התקינו מתקן מעקב על רכבו של בהא עראר, עקבו אחריו ופתחו באש לעבר הרכב בעת שהיה ביפו. בהא לא שהה ברכב באותה עת אך שניים אחרים, פיראס נאדי ומריה גאנם נהרגו מהירי. 

 זירת חיסול ביפו (ארכיון)
 

זירת החיסול ביפו (ללא קרדיט)

 

במסגרת אותו סכסוך, עוד לפני הרציחות ביפו, כטייר החליט לרצוח את טלאל עראר, כך לפי כתב האישום. הוא וכמה מהנאשמים חטפו את חברו של טלאל והחזיקו בו עד שהסכים להוביל אותם אל יעד החיסול. הם איתרו את טלאל וירו מספר פעמים בפניו ובגופו, הוא נפצע קשה וסובל מנכות כתוצאה מהירי.

על פי כתב האישום, חברי הארגון ועד המדינה קשרו קשר לרצוח עבור אחרים את יעקב אמסלם. במהלך חודש פברואר 2017, לאחר הכנה בת מספר שבועות, הם הוציאו את תכניתם לפועל אך בשל טעות בזיהוי ירו באביחי ועקנין, אחד ממקורביו של יעד החיסול. ועקנין נהרג כתוצאה מהירי.

לנאשמים מיוחסות גם עבירות אלימות ונשק, על רקע סכסוך עם בני משפחת בלאלו. במסגרת אותו סכסוך ירו כמה מהנאשמים בשניים מבני המשפחה ופצעו אותם קשה. בהמשך הטמינו מטען חבלה ברכבו של אחד ממקורבי המשפחה, שניצל משום שמטען לא התפוצץ. 

  עודה כטייר
 

עודה כטייר( חדשות עשר)

 

כמו כן מיוחס לחלק מהנאשים ניסיון לגרום למותו של איציק כהן, עבור אחרים. הם הצטיידו במצלמת מעקב וברובה סער, עליו הותקנה כוונת טלסקופית, וביצעו תצפיות לעבר ביתו של כהן. במקרה אחר הם הואשמו החטיפת שלושה גברים מיפו לג'לג'וליה, לאחר שחשדו כי גנבו מהם קטנוע.

נוסף לכך כמה מחברי ארגון הפשע הואשמו באירועי ירי וסחיטה שביצעו עבור אחד הנאשמים, ובעבור חברו של כטייר. כתב האישום אף מתאר בהרחבה מערך הלוואות שהוקם לצורך מימון הארגון, מעשי אלימות וירי נגד לווים שלא עמדו בהחזרי ההלוואות, ואף חטיפת אחד מהחייבים. בנוסף, מתוארות עבירות מס והלבנת הון.

ירי ברחוב בן גוריון בבת ים
 

ירי ברחוב בן גוריון בבת ים (תיעוד מבצעי מד"א)