נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, רויטרס

מופע של איש אחד: א-סיסי ינצח בבחירות הקרבות במצרים בקלות

אחרי ארבע שנות כהונה הנשיא המצרי יתמודד בפעם השנייה על הנהגת המדינה ועתיד לזכות ברוב המוחלט של הקולות. לאחר שהוצאו מהחוק, האחים המוסלמים לא יציגו מועמד מטעמם

הבחירות לנשיאות מצרים יתקיימו בעוד מעט יותר מחודשיים, בסוף חודש מארס. הנשיא המצרי המכהן, עבד אל-פתאח א-סיסי, צפוי לזכות ברוב המוחלט של קולות הבוחרים וככל הנראה ימשיך לכהונה נוספת כשליטה של המדינה.

הסיבה להערכה הכמעט מוחלטת כי א-סיסי יזכה בקדנציה שנייה טמונה בהודעתו של יריבו העיקרי, אחמד שפיק, כי לא יתמודד לתפקיד. על פי המסתמן, שפיק בחר שלא להציג את מועמדתו לאחר שאוים, אף על פי שלא אמר זאת בפומבי.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

שוד מזוין במלון ריץ' בפריז: יהלומים בשווי מיליוני אירו נגנבו

קמפיין חדש לאיקאה: בהיריון? הטילי שתן על המודעה וקבלי הנחה

ליכודיאדה 2018 תצא היום לדרך - מי יכבוש את לב הפעילים?

 נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי
 

צפוי לנצח בקלות. נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי רויטרס

 

א-סיסי נכנס לתפקידו לאחר שבזמן כהונתו כראש הצבא הנהיג הפיכה הצבאית, שהביאה להפלת ממשלת האחים המוסלמים בראשותו של מוחמד מורסי. חודשים ספורים לאחר מכן הוחלט על קיום בחירות במדינה, בהן נבחר א-סיסי לכהן כנשיא. בבחירות הקרבות תנועת האחים המוסלמים לא תוכל להציג מועמד לנשיאות לאחר שהוצאה מחוץ לחוק במדינה.

חשוב לציין כי ישנו תיקון בחוקה המצרית שקובע כי נשיא המדינה יכול לכהן לכל היותר במשך שתי קדנציות. נצחונו הצפוי של הנשיא יכניס אותו לפרק השני של כהונתו.

מועמד נוסף שהודיע כי יתמודד לנשיאות בבחירות הקרבות הוא עורך הדין ח'אלד עלי, מועמד מהצד הליברלי של המפה הפוליטית המצרית. יש שמכנים את עלי "ברני סנדרס" של מצרים. עורך הדין הגיע לקדמת הבמה הפוליטית לאחר שצלח מאבקים משפטיים והפך לחביב על המעמד הבינוני ועל מעמד הפועלים במדינה. לצד זאת, מסתמן כי גם סיכוייו לאיים על שלטונו של הנשיא המכהן, אינם גבוהים.