הישראלי שניצל מירי לפני שבוע סמוך לזירת הפיגוע: "האזור פרוץ"

שי הרמתי סיפר ל"רפי רשף" כיצד ישב בשבוע שעבר במכוניתו ליד הצומת שבו נרצח אמש רזיאל שבח, כשלפתע עצר רכב לידו והנהג כיוון לעברו אקדח: "ברחתי בריצה"

שבוע וחצי לפני הפיגוע שהתרחש אמש (שלישי) בצומת חוות גלעד שבשומרון, בו נרצח הרב רזיאל שבח, כמעט אירע פיגוע דומה: שי הרמתי, תושב יצהר, ישב ברכבו, כשלפתע עצרה לידו מכונית. "הסתכלתי על הנהג, חשבתי שהוא רוצה לשאול אותי משהו, ואז ראיתי אקדח שמכוון אליי", משחזר הרמתי בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" את רגעי האימה.

"באופן אינסטנקטיבי ניסיתי להסתיר את הראש, אבל מיד אחר כך פתחתי את דלת הרכב שלי וברחתי בריצה", מספר הרמתי. "כיוון שהרכב לא היה מונע, ולהדליקו ולנסוע היה לוקח יותר מידי זמן – החלטתי שלברוח בריצה זה הדבר הכי נכון".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

המשבר ההומינטרי בעזה: נורבגיה יוזמת כנס חירום - ישראל תשתתף

הורשעו תוקפי המאבטחים באיכילוב: קדוש כנראה לא תרצה מאסר

המשבר בטבע: נחתם הסכם בין הצדדים; העובדים ישובו מחר לעבודה

 שי הרמתי, שניצל מפיגוע ירי סמוך לצומת גלעדף שבוע לפני הפיגוע בו נרצח הרב רזיאל שבח
 

שי הרמתי, שניצל מפיגוע ירי סמוך לצומת גלעדף שבוע לפני הפיגוע בו נרצח הרב רזיאל שבח( חדשות עשר)

 

הרמתי מספר שאחרי שיצא מהרכב, הנהג הפלסטיני נסע מהמקום: "הוא ברח לשכם, כמו הנהגים שביצעו את הירי אמש. מדובר באותו דפוס".

"כוחות הביטחון העבירו לי תמונות כדי שאזהה את הנהג ותיחקרו אותי הרבה", מספר הרמתי. "לא הבנתי למה הייתה חקירה כל כך ארוכה – אמורות להיות מצלמות ביציאה ובכניסה ליישובים באזור, אבל התברר לי שאין מצלמה בכל השטח, שאין מחסום וכל האזור פרוץ מאוד".

הרמתי לא יודע מדוע הנהג לא ירה בו. "יכול להיות שהיה לו מעצור באקדח, יכול להיות שהוא חשב שיש לי גם כלי נשק, יכול להיות שהיציאה שלי מהדלת הפחידה אותו - קשה לדעת. אין לי הסבר, זה היה נס, זה היה מעל הטבע".