ערימות אשפה שהשליכו עובדי התברואה בעיריית ירושלים מול משרד האוצר בעיר, חדשות עשר

העירייה, הוועד וקרובי המשפחה: מאחורי הקרב על התקציב לי-ם

במאבק בין כחלון לברקת, עובדי התברואה הביעו תמיכה באחרון, שפיטר אותם. האם מאחורי הבחירה המוזרה הזו עומד יו"ר ההסתדרות בי-ם, שקרוביו מקבלים תשלומים מהעירייה?

על פניו, המאבק בין שר האוצר משה כחלון לבין ראש עיריית ירושלים ניר ברקת הוא על דרישתו של האחרון להגדיל עוד יותר את המענק המיוחד לעיר. אולם כבר ברור לכל, שהמאבק האמיתי בין השניים מתנהל מתחת לפני השטח, ומדובר בקרב יצרי בין שני אישי ציבור חזקים עם שאיפות פוליטיות לכבוש את ראשות הליכוד. 

השבוע הגיע המאבק לשיא, כשעובדי התברואה בעירייה שפכו בכניסה למשרד האוצר ערימות אשפה, תופסים צד באופן ברור נגד השר ובעד הבוסים. הדבר תמוה, משום שרק לפני כמה שעות אותם בוסים מסרו להם מכתבי פיטורין.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

פיגוע ירי בשומרון: בן 35 נורה ליד המאחז חוות גלעד, מצבו קשה

נתניהו: יש אפשרות ממשית שטראמפ יבטל את הסכם הגרעין מול איראן

חשד לניסיון פיגוע: פלסטינית נעצרה עם סכין ובקבוק דליק בגדה

 ערימות אשפה שהשליכו עובדי התברואה בעיריית ירושלים מול משרד האוצר בעיר
 

ערימות אשפה שהשליכו עובדי התברואה בעיריית ירושלים מול משרד האוצר בעיר( חדשות עשר)

 

את מנגנון התיאום בקריצה בין המפטרים והמוחים, מנהל ביד רמה דני בונפיל – יושב ראש ההסתדרות במרחב ירושלים. בונפיל מכחיש כל קרבה לברקת או השפעה על שפיכת האשפה, אך תועד בהקלטה מישיבת ההסתדרות בבירה כשהוא עוסק בשני העניינים ביחד: "עשרה חברי כנסת ושרים מתחננים אליי - לא לבוא לביתו של כחלון בגבעת אולגה עם משאיות כי אמו תיפגע", אומר בונפיל. "למה אף אחד לא מתייחס לניר (ברקת)? למה אף אחד לא שואל למה שר האוצר משקר אותו?"

מבקריו של בונפיל חושבים, שלקרבה לברקת יש עוד הסבר: מבדיקה של "אנליסט" עולה כי שלושה מקרוביו מתפרנסים מקשרים כלכליים עם עיריית ירושלים – למשל בנו דודי, שמספק שירותי הסעדה באירועים שמפיקה העירייה עצמה. כמו כן, בתה של בת זוגו של בונפיל, לירון, עובדת באגף הרווחה העירוני - ובעלה ברק אמור אוטוטו להתמנות למנהל אצטדיון טדי בפועל. האם אילן היוחסין הזה משפיע על הסלחנות היחסית לראש העיר?