שרה ובנימין נתניהו במוסקבה, חיים צח / לע"מ

האם אשת רה"מ ביקשה ממילצ'ן לשלם על תיקונים במעון הפרטי?

הסתעפות בתיק 1000: המשטרה בודקת אם שרה נתניהו ביקשה מהמיליארדר לשלם עשרות אלפי שקלים עבור תיקונים בבית שבקיסריה, לאחר שמי הבריכה הפרטית הציפו את הסלון

המשטרה בודקת אם איש העסקים ארנון מילצ'ן, החשוד במסגרת תיק 1000 שנתן טובות הנאה לראש הממשלה, התבקש ע"י שרה נתניהו לשלם עשרות אלפי שקלים עבור תיקונים במעון הפרטי של המשפחה בקיסריה, לאחר שמי הבריכה הפרטית שם הציפו את סלון ביתם.

לפני כמה שנים, בזמן שבני הזוג נתניהו שהו בחו"ל, חלונות ביתם שפנו לבריכה נסדקו ומי הבריכה התנקזו לסלון. כשבני הזוג חזרו לארץ, שרה נתניהו ביקשה ממילצ'ן, דרך מזכירתו, שיעזור לשלם על התיקונים, בסכום של עשרות אלפי שקלים.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

נתניהו: יש אפשרות ממשית שטראמפ יבטל את הסכם הגרעין מול איראן

ביום השנה לפיגוע במרכול היהודי: חשד להצתה בחנות כשרה בפריז

קוריאה הצפונית והדרומית בהכרזה משותפת: נקיים שיחות צבאיות

 ארנון מילצן
 

ארנון מילצ'ן (רויטרס)

 

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא. בדיווח אין ולו מילה אחת שלא אמת. הבית בקיסריה מבוטח וממילא מי שנשאה בעלויות התיקון היא חברת הביטוח". 

תגובת רונן צור בשם ארנון מילצ'ן: "איננו מתייחסים לנושאים הנוגעים לחקירת המשטרה ואין בכך לאמת או להפריך את המידע".

בספטמבר האחרון, חקרה המשטרה באזהרה כמה פעמים את מילצ'ן בחשד לשוחד, במסגרת פרשת תיק המתנות. לפני חודשיים,  התפרסמה עדותו של נהגו של מילצ'ן, בה העיד כי נקרא להעביר בקבוקי שמפניה ורודה לבית משפחת נתניהו, במהלך ליל הסדר המשפחתי. לפי עדותו, מדובר בשליחות אחת מני רבות שמילא עבור משפחת נתניהו, כאשר נאמר לו שאת השמפניה ביקשה שרה נתניהו. לעדות זו חשיבות מיוחדת משום שהיא סותרת את נרטיב ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיה המתנות ניתנו בין חברים.

במרכז חקירת המשטרה בתיק 1,000 נבדק הסיוע של ראש הממשלה למילצ'ן בנושא אשרת הכניסה שלו לארה"ב. במהלך 2013, כאשר התברר למילצ'ן כי בקשתו לקבל ויזה לארה"ב לפרק זמן של 10 שנים נתקלת בקשיים, פנה המיליארדר לכמה בכירים בממשל האמריקני באותה תקופה וביקש שיסייעו לו. גורמים אמריקנים סיפרו כי במהלך אותן שיחות מילצ'ן ציין במפורש בפני הבכירים בממשל אובמה כי הוא חבר אישי של נתניהו בהקשר של בקשתו לזכות בהקלות בהוצאת הוויזה.

 שרה ובנימין נתניהו במוסקבה
 

שרה ובנימין נתניהו במוסקבה( חיים צח / לע"מ)