זירת הפיגוע בחוות גלעד, ללא קרדיט

פיגוע ירי בשומרון: בן 35 נרצח ליד המאחז חוות גלעד

המחבלים עקפו את רכבו של רזיאל שבח וירו תוך כדי נסיעה. מצוד מתנהל אחר היורים שנמלטו. ח"כ סמוטריץ': "הירי התרחש מספר רכבים לפני, יש לפעול ביד קשה"

  • פורסם ב:
  • 09/01/2018 20:18
  • |
  • עודכן ב:
  • 10/01/2018 00:33
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

רזיאל שבח בן ה-35 נרצח בפיגוע ירי בשומרון אמש (שלישי) בין צומת ג'ית למאחז חוות גלעד בכביש 60. ההרוג נפגע בצווארו ופונה לבית החולים מאיר שבכפר סבא בניידת טיפול נמרץ במצב אנוש, שם נקבע מותו.

שבח נסע ברכבו כשהיורים עקפו אותו תוך כדי נסיעה, ואז ביצעו את הפיגוע. שבח הזעיק את מגן דוד אדום בעצמו ואמר: "ירו בי ליד חוות גלעד". מצוד מתנהל אחר המחבלים שנמלטו וכוחות צה"ל סורקים אחרי חשודים במרחב שכם. פלסטינים מדווחים על כניסת כוחות צה"ל למספר כפרים.

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

נתניהו: יש אפשרות ממשית שטראמפ יבטל את הסכם הגרעין מול איראן

שחורים לחוד ולבנים לחוד: מדוע ישנה הפרדה גזעית בגן צהלה?

ההקלטות של יאיר הן לא בעיה פוליטית, הן בעיה חברתית. דעה

מתן משולם, חובש איחוד הצלה שנמצא במקום: "כוחות צבא ומשטרה חוסמים את האזור. יש המולה רבה ונערכים חיפושים. הפצוע נסע ברכב לבדו ופשוט ריססו לו את הרכב".

"כשהגעתי למקום ראיתי בצד הכביש, סמוך למעקה הבטיחות, רכב פרטי ועליו סימני ירי", סיפר חובש מגן דוד אדום אליישיב רייכנברג. "אזרחים שגרים בסמוך ושמעו את הירי הגיעו לסייע והוא פונה לבית החולים במצב קשה".

זירת הפיגוע בחוות גלעד
זירת הפיגוע בחוות גלעד(ללא קרדיט)
 
זירת הפיגוע בחוות גלעד
זירת הפיגוע בחוות גלעד(ללא קרדיט)
 
זירת הפיגוע בחוות גלעד
זירת הפיגוע בחוות גלעד(ללא קרדיט)
 
זירת הפיגוע בחוות גלעד
זירת הפיגוע בחוות גלעד(ללא קרדיט)
 
 

זירת הפיגוע בחוות גלעד(ללא קרדיט)

גיא אלעד, תורן הטראומה של בית החולים מאיר אמר: "הגיע אלינו גבר פצוע ירי בחזה. עוד במהלך הפינוי שלו הוא איבד סימני חיים ודופק. כשהוא הגיע אלינו ביצענו פעולות החייאה מתקדמות. הפציעות שלו היו קשות ונאלצנו לקבוע את מותו".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון אמר לאחר הפיגוע: "מזעזע שבכביש ראשי במדינת ישראל מנסים לרצוח יהודי רק כי הוא יהודי. אני אומר מכאן אמירה ברורה לאותם מחבלים ארורים, נאלחים ופחדנים שיורים ובורחים - אנחנו לא מפחדים. עם ישראל חי ואנחנו ננצח אתכם. אנחנו מחזקים את ידי צה" וכוחות הביטחון וסומכים עליהם שיתפסו את המחבלים".

חננאל דורני, ראש מועצת יש"ע, הטיל את האחריות לפיגוע על הרשות הפלסטינית. "רק היום דווחנו על מאות מיליונים 

שמשלמים למחבלים שיושבים בכלא. אני קורא לראש הממשלה להפסיק לממן את רשות הטרור הזו. אני סומך על צה"ל וכוחות הביטחון ואין לי ספק שהמרצחים יבואו על עונשם".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר: "הפיגוע התרחש מספר רכבים לפניי. פיגוע נורא עם תוצאות קשות. עצרנו להגיש עזה ראשונה. זו מציאות בלתי סבירה של תת אדם שבא לזרוע הרס. דם יהודי אינו הפקר. זה חייב להיפסק. אדוני שר הביטחון הנחה את כוחות הביטחון לפעול ביד קשה. הבהר לפלסטינים שעל כל פעולה כזאת הם ישלמו מחיר יקר".

זירת הפיגוע בחוות גלעד

זירת הפיגוע בחוות גלעד(ללא קרדיט)