נתניהו: "בני דיבר שטויות בהשפעת אלכוהול - חינכנו לכבד נשים"

ראש הממשלה התייחס בפתח פגישה עם שגרירים זרים בירושלים לחשיפת הקלטות על בנו יאיר ואמר כי הוא ורעייתו חינכו את ילדיהם לכבד כל אדם באשר הוא ולכבד כל אישה

  • פורסם ב:
  • 09/01/2018 12:50
  • |
  • עודכן ב:
  • 09/01/2018 23:48
  • |
  • כתבים:
  • ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שלישי) בפתח פגישה עם שגרירים זרים בירושלים לחשיפת הקלטות על בנו יאיר על ידי חברת "החדשות". לדבריו, "הוא אמר אתמול, מה שהוא כינה בצדק, "דברי הבל", על נשים. הוא עשה זאת תחת השפעת אלכוהול, הוא התנצל על כך, הוא הגיב. הוא אמר שני דברים נוספים: זה לא אני, יאיר, והוא אמר שאלה לא הערכים שעליהם הוא התחנך בבית. והוא צודק".

"רעייתי ואני חינכנו את הילדים שלנו לכבד כל אדם באשר הוא ולכבד כל אישה באשר היא. זאת הסיבה שאני מתנגד בתקיפות להדרת נשים ופועל בהרבה דרכים בהעצמת נשים. בכלכלה, בממשל, באקדמיה, במדע, בצבא, בחיל האוויר. אלה הערכים שאנחנו מאמינים בהם, שאנחנו מחנכים את ילדינו. לדעתי, אלה הערכים שצריך לחנך את כל ילדי ישראל", הוסיף נתניהו.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

ראש המוסד: יש לנו עיניים באיראן - ההפגנות לא יערערו את המשטר

בסימן האהבה: זוגות חד-מיניים נישאו לראשונה באוסטרליה

לראשונה זה שנתיים: שיחות בין קוריאה הצפונית לדרומית

לגבי קשריו עם איש העסקים קובי מימון אמר נתניהו: "אין לי שום קשר אליו, נדמה לי שפגשתי אותו רק פעם אחת בחיי, בערך לפני עשר שנים - שום קשר איתו. אני גם לא מכיר את הקשר של יאיר עם בנו. לדבריו, לא היה לבנו מושג על ענייני מאגר הגז, "הוא לא ידע שום דבר מזה, ומה שהוא אמר, הוא אמר תחת השפעת אלכוהול בהלצה חסרת טעם עם חבר, אבל לא היה לו שום מושג, הוא הסתלבט על חבר".

לדברי נתניהו, "מה שאני יודע זה שנהג במשרד רה"מ הקליט בסתר אנשים מאובטחים, הלך וניסה למכור את ההקלטה הזאת, לפי הבנתי, לפחות לשני גורמים מרכזיים בתקשורת, תמורת אלפי דולרים, אפילו עשרות אלפי דולרים, הם סירבו. אני חושב שערוץ 2, שאמון על שקיפות ועל זכות הציבור לדעת, ראוי שיודיע אם אכן הוא רכש, ואם אכן רכש, כמה שילם עבור הקלטת הסתר הזו. אני לא חשבתי שהיה ראוי לשדר אותה".

 שרה ובנימין נתניהו
 

"חינכנו לכבד נשים". שרה ובנימין נתניהו רויטרס

 

אתמול הגיב בנו של ראש הממשלה לחשיפת הקלטות אודיו שבהן הוא נשמע משוחח עם חברו ניר מימון, בנו של טייקון הגז קובי מימון בתום ביקור במועדון חשפנות בקיץ 2015. ההקלטות נחשפו על ידי כתב "החדשות" גיא פלג.

"צפיתי הערב בכתבה צהובה ומבישה שהציגה הקלטות סתר לא חוקיות משיחה שהתקיימה לפני שנתיים וחצי. בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל על נשים ודברי הבל אחרים שמוטב שלא היו נאמרים. הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם. כמו כן, הדברים שאמרתי לניר מימון היו בגדר בדיחה לא מוצלחת והסתלבטות עליו, וכל בר דעת מבין זאת. מעולם לא התעניינתי בנושא מתווה הגז ולא היה לי שום מושג לגבי פרטיו", מסר יאיר נתניהו.

במהלך השיחה נשמעים שני הבנים, שהוקלטו בעת נסיעה, משוחחים על מתווה הגז ומתווכחים על מה שנשמע כמו תשלום לחשפניות. נתניהו נשמע אומר את המשפט: "אבא שלי עשה לאבא שלך עשה אחלה עסקה. אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר ואתה מתווכח איתי על 400 ש"ח". אדם נוסף ברכב היה רומן אברמוב, בליין תל אביבי שבהמשך הפך לנציגו העסקי של המיליארדר ג'יימס פאקר, שהעיד לאחרונה בתיק 1000 על טובות ההנאה שהעניק לכאורה לבני הזוג נתניהו.

נוסף לכך, בנו של ראש הממשלה אף הציע בצחוק לחבריו את שירותיה של בת זוגו לשעבר. "אם אתה רוצה אני אסדר לך את ***", נשמע יאיר נתניהו אומר.

יש לציין כי השיחה הוקלטה בעת שנערכו דיונים על מתווה הגז. לקובי מימון היה אינטרס בהוצאת המתווה לפועל בשל שליטתו על אחת משותפויות הגז.

 יאיר נתניהו
 

יאיר נתניהו(פייסבוק )

 

מטעם משפחת נתניהו נמסר בתגובה: "יחשוב כל הורה שצפה בכתבה איך היה מגיב לו כל אמירת סרק של ילדיו הייתה הופכת לכותרת ראשית במהדורה המרכזית, כל יציאה מהבית מושא לתחקיר וכל שיחה יעד להקלטות סתר. רדיפה, שפיכות דמים ושיימינג. כל האמצעים כשרים בעיניכם לפגוע בממשלת הליכוד בראשות נתניהו, גם במחיר פגיעה חסרת מעצורים בבני משפחתו. אינכם בוחלים אפילו בשימוש בהקלטת סתר שנערכה באופן מגמתי ושנעשתה באופן מביש ובלתי חוקי ע"י נהג במשרד רה"מ. ברשעות חטטנית כזאת לא סיקרתם אף בן משפחה של שום ראש ממשלה אחר, כולל בני משפחה שהפגינו נגד חיילי צה"ל בזמן מבצע צבאי וזכו כמעט לאפס סיקור".

"מסע הציד שלכם הגיע לשפל חדש וחסר תקדים עם פרסום הקלטת סתר של דברים שנאמרו בצחוק לפני שנתיים וחצי בין צעירים בבילוי עם אלכוהול. הדברים אינם ראויים לשידור בתכנית של רכילות זולה, לא כל שכן במהדורת חדשות מרכזית. גורמי האבטחה הם אלה שמחליטים על סידורי האבטחה וההסעה של בניו של ראש הממשלה. כשאתר איראני מפרסם את תמונותיהם של יאיר ואבנר וקורא לחיסולם, כנראה שיש לגורמי האבטחה סיבה טובה לעשות זאת. לראש הממשלה אין שום קשר עם קובי מימון, אותו פגש רק פעם אחת לפני כעשר שנים. ראש הממשלה נתניהו העביר את מתווה הגז דווקא משום שרצה להציב תחרות לשדה הגז תמר שבבעלותו של קובי מימון".

"ראש הממשלה כלל לא ידע על הקשר בין בנו יאיר לבנו של קובי מימון. יאיר כלל לא מצוי בנושא מתווה הגז, ואם דיבר בנושא, ברור שעשה זאת בבדיחות הדעת. אין בכוונתנו להתייחס ליתר הרכילות הזולה והמרושעת על קטעי דברים שנאמרו בצחוק לאחר ערב של שתיה, שאינם משקפים כלל את עמדותיו של יאיר, ושהוצאו מהקשרם בהקלטת הסתר המבושלת, המגמתית והלא חוקית".

מטעם משרד ראש הממשלה נמסר: "ההחלטה לאבטח את בניו של ראש הממשלה מתקבלת על ידי ועדת שרים בהמלצת ועדה מייעצת, והיא נובעת מהערכת האיומים ומן העובדה שיאיר ואבנר מזוהים בכל העולם משחר ילדותם. לראש הממשלה ולמשפחתו אין שום חלק בסידורי הביטחון הללו. הם גם אינם שותפים בסידורי ההסעה של בניו של ראש הממשלה, שגם הם נקבעים על ידי גורמי הביטחון".