בכיר חמאס נורה בראשו ברצועת עזה – מצבו קשה

העיתון "ח'ליג אונליין" מוסר כי אלמוני ירה מטווח קרוב בחבר הלשכה המדינית של הארגון, עימאד אל-עלמי. מנגד, דובר חמאס אומר כי הוא נפגע בעת שניקה את נשקו בביתו

חבר הלשכה המדינית של חמאס ובכיר הארגון, עימאד אל-עלמי, נפצע קשה מפגיעת כדור בראשו. הוא מטופל במחלקה לטיפול נמרץ של בית החולים שיפא בעזה. העיתון "ח'ליג אונליין" מהמפרץ הפרסי מדווח כי מתנקש אלמוני ירה בבכיר מטווח קרוב. מנגד, בהודעת דובר חמאס ברצועה, פאוזי ברהום, נמסר כי האירוע התרחש בזמן שאל-עלמי בדק את נשקו האישי, בביתו. 

מנהיג חמאס בעזה, יחיא סנוואר, הגיע לבית החולים שיפא כדי לבקר את אל-עלמי. ב"ח'ליג אונליין" מדווחים כי ניסיון ההתנקשות בבכיר מזכיר את חיסולו של האסיר המשוחרר מאזן פוקהא, בחודש מארס 2017. פוקהא, תושב ג'נין, שנידון בישראל לתשעה מאסרי עולם אך שוחרר בעסקת שליט, עבר לעזה ונורה למוות על ידי אלמונים בסמוך לביתו. 

חודשיים לאחר ההתנקשות, חמאס הוציא להורג שלושה תושבי הרצועה שהורשעו בביצוע הרצח. הם הואשמו בכך ששיתפו פעולה עם המודיעין הישראלי, והביאו להריגתו. מיד לאחר ההוצאה להורג, משרד הפנים בעזה פרסם הודאות חרטה כביכול של המורשעים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

ראש המוסד: יש לנו עיניים באיראן - ההפגנות לא יערערו את המשטר

בסימן האהבה: זוגות חד-מיניים נישאו לראשונה באוסטרליה

לראשונה זה שנתיים: שיחות בין קוריאה הצפונית לדרומית

יחיא סינוואר מגיע לביקור בכיר חמאס שנורה בראשו
 

יחיא סינוואר מגיע לבקר את בכיר חמאס שנורה בראשו ללא קרדיט

 

עימאד אל-עלמי בן ה-62, המכונה גם אבו המאם, נחשב לאחד ממייסדי תנועת חמאס. הוא נולד ברצועת עזה ולמד הנדסה באוניברסיטת אלכסנדריה שבמצרים. בעבר, שימש כנציג חמאס באיראן. בכיר הארגון נשוי ולו שישה ילדים.

בשנת 2006 הנהיג אל-עלמי ביקור של משלחת חמאס למצרים בה נדון, בין היתר, נושא החייל החטוף גלעד שליט. בכיר הארגון אמר אז בריאיון לעיתון "אל חיאת" כי שליט ישוחרר במקביל לשחרור של 1,000 אסירים פלסטינים, כפי שאכן קרה בסופו של דבר.