"תקנה הזויה": פעיל בי.די.אס על הרשימה השחורה של ארגוני החרם

רוני ברקן טען ב"לונדון וקירשנבאום" שהניסיון למנוע מפעילי ארגונים אלו להיכנס לישראל דווקא מוכיחה כי פעולתם נכונה ויעילה. "ישראל היא לא דמוקרטיה", אמר

פעיל תנועת החרם על ישראל, רוני ברקן, הגיע ל"לונדון את קירשנבאום" כדי לדון בתקנה החדשה המורה, בהוראת השר גלעד ארדן, לאסור על פעילי ארגונים מסויימים התומכים בחרם על ישראל מלהיכנס למדינה.

"התקנה החדשה היא הזויה", אמר ברקן, המחלק את זמנו בין גרמניה לישראל, טוען כי מועיל יותר לשנות את מדיניות ישראל מבחוץ ולכן מקדיש את מירב זמנו לתנועת החרם. "אני מתנגד לא רק לכיבוש של 1967 אלא גם לזה של 1948 ולקולוניאליזם והאפרטהייד שהם מדיניותה של ישראל, בתור מי שחי פה תחת מערכת מאוד לא שוויונית אני מרגיש שיש לי אחריות נוספת להיאבק כנגדה", טען.

 רוני ברקן, פעיל בתנועת החרם נגד ישראל
 

רוני ברקן, פעיל בתנועת החרם נגד ישראל חדשות עשר

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

יאיר נתניהו מתנצל: ההקלטות לא מייצגות הערכים עליהם חונכתי

חשד להצתות בלוד: שריפות פרצו בכמה מוקדים בעיר, שניים נעצרו

דיווח: טראמפ צפוי להעיד לראשונה בחקירת המעורבות הרוסית

ברקן טוען כי ישראל מקיימת משטר אפרטהייד: "האו"ם וטובי המומחים המשפטיים חולקים את אותה דעה וטוענים שישראל מקיימת אפרטהייד בכל השטחים שבשליטתה ומחוצה להם, מאחר ומניעת הפליטים הפלסטינים לחזור גם היא סוג של אפרטהייד".

פעיל ה-BDS סבור כי התקנה החדשה שאוסרת על פעילים מסוימים להיכנס לישראל דווקא מועילה לתנועת החרם. "התקנות מוכיחות את טענתנו שישראל לא דמוקרטית ומעולם לא הייתה. החוקים הללו מחזקים את טענתנו והפעילים שעליהם נאסר להיכנס נושאים את האות בגאון". עוד טען כי פעולת ישראל מוכיחה כי פעילות הארגונים הללו יעילה, ואלה שנכשלו הם דווקא אלה שישראל מתירה להם להיכנס.