עובדות תעשיית המין מתנגדות לחוק להפללת צרכני זנות, חדשות עשר

עובדות תעשיית המין בכנסת: "אני אישה בוגרת שעושה בחירה"

נשים שעובדות בתעשיית המין הגיעו לדיון בהצעת החוק להפללת לקוחות הזנות והפתיעו את הח"כים באמירותיהן. לצד התומכות, נשמעו גם קולות אחרים: "לצרכנים אין אלוהים"

ועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות קיימה אתמול (שני) דיון על הצעת החוק להפללת צרכני זנות, אשר זוכה לתמיכה רחבה בכנסת מכל קצוות הבית. את הדיון יזמה יו"ר הוועדה, ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), במטרה לזרז את הליכי החקיקה של החוק שתקוע אצל שרת המשפטים.

לדיון בוועדה הגיעו עובדות בתעשיית המין אשר השמיעו אמירות שהפתיעו מאוד את חברי הכנסת. "קראתי באתרי החדשות את הכינויים 'קורבנות', 'מושפלות', 'ביזוי גוף האישה'. הגוף שלי לא בזוי – אני אישה בוגרת שעושה בחירה" אומרת ל' בת ה-28, שעובדת בחשפנות. ל' סיפרה כי עברה מסלול חיים רגיל שכלל שרות צבאי מלא ואף תקופה בקבע לפני שהגיעה לתעשייה. ל' הוסיפה בפירוש כי "בחרתי להיכנס לתעשיית המין".  

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

חשד להצתות בלוד: שריפות פרצו בכמה מוקדים בעיר, שניים נעצרו

פציעת הצעירה מפיצוץ בירכא: מתחזק החשד כי מדובר בטעות בזיהוי

תמונה עגומה: עלייה במספר תאונות הבנייה ב-2017, 35 נהרגו

 עובדות תעשיית המין מתנגדות לחוק להפללת צרכני זנות
 

עובדות תעשיית המין מתנגדות לחוק להפללת צרכני זנות( חדשות עשר)

 

א', שעובדת בזנות, אומרת מצדה כי לצרכני הזנות "לא אכפת מהחוק, לא אכפת להם משום דבר. אין להם אלוהים, הם באים מארגוני פשע". על פי הנתונים, בישראל עובדות כיום בתחום הזנות יותר מ-12 אלף נשים.

ח"כ לביא אמר בדיון: "אני רואה את הלבן בעיניים של הנערות היקרות שפגשתי, נערות שלא היה להן עורף משפחתי ושהמדינה לא הייתה שם בעבורן". קואליציית הח"כיות שמקדמות את הצעת החוק התחייבה היום להמשיך להיאבק עד להשלמת הליך החקיקה.