בנט וכחלון הציגו: מפסח וחנוכה הבאים - פעילות חינוכית בחופשות

שרי החינוך והאוצר הציגו מתווה חדש, ובמסגרתו ילדי הגנים והתלמידים בכיתות א' עד ג' יזכו למסגרת חינוכית של 5 ימים בכל אחד משני החגים. "פתרון למצוקה של ההורים"

  • פורסם ב:
  • 08/01/2018 12:39
  • |
  • עודכן ב:
  • 08/01/2018 21:11
  • |
  • כתבים:
  • עמרי מניב

שר החינוך נפתלי בנט ושר האוצר משה כחלון הכריזו היום (שני) על השינויים בלוח החופשות. במסיבת העיתונאים ישתתפו מנכ"לי משרד החינוך והאוצר, שמואל אבואב ושי באב"ד, וראש השלטון המקומי חיים ביבס.

על פי התוכנית, בשנת הלימודים הנוכחית יפעלו מסגרות החינוך בימי חופשת פסח במשך חמישה ימים, כאשר המסגרת תכלול צוותי חינוך, חוגים, מופעי תרבות, אבטחה, מדריכים וכל ציוד הכרחי אחר. בשנת הלימודים הבאה התוכנית המסגרות יפעלו במשך חמישה ימים בחופשת חנוכה וחמישה ימים בחופשת פסח. מדובר בתוכנית המיועדת לילדים בגני הילדים, כיתות א' עד ג' וילדי החינוך המיוחד. במגזר הערבי והדרוזי יינתנו חמישה ימים בחופשת האביב.

תכנית זו תהיה דיפרנציאלית, כך שיישובים חזקים ישלמו בין 20-30 שקלים ליום. ישובים בעלי מעמד סוציו אקונומי נמוך יקבלו את השירותים בחינם. המסגרות יפעלו בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 8:00-13:00 בבתי הספר ומ-7:30-13:00 בגנים. 

בווידאו: מסיבת העיתונאים שבה הכריזו בנט וכחלון על התכנית

  

שר החינוך נפתלי בנט אמר במהלך מסיבת העיתונאים כי "ראינו את המצוקה הגדולה של ההורים בישראל, שנאלצו לבחור בין העבודה לבין הילדים בחופשות, והבטחנו להביא פתרון יסודי לבעיית הפער בין חופשות התלמידים לאלו של ההורים, היום אנחנו מקיימים. כמיליון ילדים מגיל גן ועד כיתה ג', יזכו ליהנות ממסגרת מוגנת, חינוכית וחוויתית בבית הספר ובגן הילדים. אחרי שטיפלנו בבעיית העומס בכיתות, והוספנו סייעת שנייה בגני הילדים, כעת אנו מקצרים את החופשות".

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב הוסיף: "התכנית 'בתי הספר של החגים' היא מפנה גדול, בו לוקח משרד החינוך אחריות על שעות הפנאי של התלמידים, מעניק להם יותר מסגרות חינוכיות ומייצר מציאות חדשה, במטרה לצמצם פערים ולתת הזדמנות שווה לכולם". 

כזכור, באוגוסט האחרון הודה בנט בוועדת החינוך של הכנסת כי הרפורמה בלוח החופשות, עליה היו אמורים להודיע במסיבת עיתונאים באמצע אוגוסט, אינה מתקדמת. "‫עדיין לא הבאנו את הפיצוח בנושא לוח החופשות, בחודשים הקרובים נביא פתרון", הבטיח בנט. כעת נראה שנמצא התקציב לתוכנית המדוברת.
 

פורום ועדי ההורים היישוביים בירכו על הודעת השרים ומסרו: "היום אנו פוסעים צעד ראשון ומאוד משמעותי בכל תפיסת ימי החופשה של הורי וילדי הגנים ובתי הספר היסודיים במדינת ישראל". פז כהן, יו"ר פורום ועדי ההורים היישוביים, הוסיפה: "לפני שנתיים, עם הישגי מאבק הסייעת השניה בגני הילדים ו'מאבק הסרדינים'', יוסד הגוף היציג של הורי ישראל. מאז, פעם אחר פעם אנו חוזים בשינוי התפיסתי במעמדו של ההורה, שינוי הניכר ביחסם של כל מוסדות השלטון והחקיקה במדינת ישראל."