מפעל הפיס, מפעל הפיס

כיצד התקבלה מורשעת בפלילים לתפקיד רגיש ובכיר במפעל הפיס?

מונופול ההימורים בחר באישה שהודתה בזיוף מסמכים ובידוי ראיות לתפקיד יוקרתי שאחראי בין היתר על תפעול ההגרלות. הפיס: "הנוהל הבטחוני שונה - מעתה הקב"ט יאשר מועמדים"

הורשעה בפלילים - ומונתה למנהלת בכירה במפעל הפיס: א' ו' מונתה לתפקיד היוקרתי והבכיר של מנהלת מערכות המידע של הארגון. מדובר בתפקיד רגיש במיוחד שאחראי על תפעול תכנת ההגרלות למינויי הפיס, שבסופו של יום מעבירה את השיחה המיוחלת לזוכים, וכן אחראי על משימות מחשוב נוספות במונופול ההימורים.

ב-2015, הורשעה א' ו' - על פי הודאה שנתנה - בבידוי ראיות ובזיוף תעודה. על פי ההודאה, שינתה א' ו' על גבי מסמך רשמי של משרד הפנים את תאריכי היציאה והכניסה לארץ כדי להטות לטובתה תביעה משפטית.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >> 

דיונים נרחבים בקבינט בימים האחרונים בנוגע לחזית הצפון

לראשונה בהיסטוריה: הר געש רדום מתעורר לפעילות בפפואה גינאה

חשד לפיגוע: בן 64 נפצע קל מדקירה בים המלח

 מפעל הפיס
 

מפעל הפיס(מפעל הפיס )

 

למרות שהתמיינה למשרה הבכירה, במפעל הפיס לא שלחו את המנהלת לתשאול אצל קצין הביטחון של הארגון כמקובל אלא הפנו אותה למכון חיצוני. רק בדיעבד, בעקבות הודעת דואר אלקטרוני של עובד שבדק את עברה בחיפוש פשוט בגוגל - הפרשה נחשפה. בעקבות החשיפה, יו"ר ועדת הביקורת של הפיס, אסתר דומיניסיני, התערבה בנושא מה שהביא לפרישת העובדת ולביטול המינוי.

תגובת מפעל הפיס: המועמדת עברה בהצלחה תשאול בטחוני ומבחן מהימנות במכון פילת, מהמובילים בארץ. לאור המקרה שונה הנוהל, ומעתה כל המועמדים יעברו בדיקות על ידי קב"ט הפיס בלבד".