בכיר פתח נפגש עם נסראללה: "כל תמיכה במאבק הפלסטיני רצויה"

עזאם אל-אחמד חשף בריאיון לתקשורת הפלסטינית כי נפגש ביום שבת עם מזכ"ל חיזבאללה. לדבריו, האחרון אמר לו: "אנחנו אתכם ותומכים בעמדות שלכם"

בווידאו - נסראללה: "התקפות ישראל על עמדות הארגון לא עצרו"

בכיר פתח ומקורבו של אבו מאזן עזאם אל-אחמד חשף היום (ראשון) בריאיון לתקשורת הפלסטינית כי נפגש ביום שבת האחרון עם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, לבקשתו של האחרון. 

לטענתו של אל-אחמד, מחזיק תיק הפיוס בפתח, הדגיש נסראללה במהלך הפגישה את תמיכתו בעמדות הפלסטיניות ובמאבק העממי הלא אלים. "נסראללה אמר לי 'אנחנו אתכם ותומכים בעמדות שלכם'", סיפר. עוד הוסיף כי "כל תמיכה במאבק הפלסטיני היא רצויה". מדובר בפגישה ראשונה לטענתו בין הצדדים.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

סיכוי של 1 ל-292 מיליון: אדם אחד זכה ב-560 מיליון דולר בלוטו

התפתחות משמעותית בחקירת הרצח בחירייה

נתניהו קרא למיי: הביעי סולידריות עם המפגינים באיראן

ביום רביעי האחרון אמר מזכ"ל חיזבאללה בריאיון לערוץ אל-מייאדין הלבנוני והפרו-איראני כי "התקפות ישראל על עמדות הארגון לא עצרו, ולא יעצרו, את אספקת הנשק שלנו". הוא הוסיף כי "לא יהסס לנצל כל הזדמנות להעביר נשק גם לפלסטינים".

 בכיר פתח עזאם אל-אחמד
 

נפגש עם נסראללה. בכיר פתח עזאם אל-אחמד.  רויטרס

 

בנוסף, נסראללה האשים את נתניהו ואת טראמפ שהם מדרדרים את האזור למלחמה "שבכל רגע עלולה לפרוץ – בעזה, בסוריה או בלבנון". מזכ"ל הארגון איים כי במלחמה כזו תהיה לארגון "הזדמנות היסטורית להגיע יותר רחוק מהגליל". כמו כן, יצא מזכ"ל חיזבאללה בריאיון נגד הכרזת טראמפ על ירושלים: "ירושלים היא עניין מהותי עבור כל הערבים והמוסלמים". נסראללה הוסיף כי הכרזת טראמפ על העיר בירת ישראל וחוק ירושלים "משמעותם סוף תהליך השלום".