"למרות ההתנגדות: במצרים ביקשו מהתקשורת לא לגנות ההכרה בי-ם"

על פי דיווח בניו יורק טיימס, בכיר במודיעין המצרי שוחח עם רשתות תקשורת מובילות, וביקש מהן לא לעסוק בגינוי ההחלטה. "על הפלסטינים להסתפק ברמאללה"

הכרזת ירושלים: ההכרזה של טראמפ על ירושלים כבירת ישראל בחודש דצמבר האחרון התקבלה בהתנגדות חריפה, בין השאר מצד מצרים. אלא שמתחת לפני השטח, בקהיר לא היו מעוניינים שכלי התקשורת במדינה יעסקו בגינוי ההחלטה, כך על פי דיווח הערב (שבת) ב"ניו יורק טיימס". 

הדיווח מצוטטים דבריו של אשרף חולי, קצין מודיעין מצרי, שטען בפני מגישים ברשתות תקשורת מובילות כי "אין אינטרס מצרי להסתכסך עם ישראל". בנוסף טען בפני המגישים כי "על הפלסטינים להסתפק בגדה המערבית וברמאללה". עם זאת טען כי הגינוי הציבורי הרשמי מצד מצרים הוא צעד נכון.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

תיעוד: צבוע בכניסה לפארק מים בליבה של מודיעין-מכבים-רעות

דיווח: נשיא איראן לשעבר נעצר בשל הסתה לאלימות

טראמפ נגד הסופר שכתב על כהונתו: ניצל את באנון וזרק אותו

 ניקי היילי, שגרירת ארצות הברית באו"ם
 

ניקי היילי, שגרירת ארצות הברית באו"ם( רויטרס)

 

כזכור מצרים הייתה זו שיזמה את הדיון באו"ם על ביטול דה פקטו של ההכרזה של הנשיא האמריקני, בסוף החודש שעבר. 128 מדינות הצביעו בעד ההצעה, רק 9 הצביעו נגד, ועוד 35 נמנעו. ההצעה נדחתה למרות מאמצים מצד ישראל וארה"ב לשכנע את המדינות החברות באו"ם לתמוך בה.

יום קודם לכן אף שלחה ארצות הברית איום ברור כלפי המדינות שיצביעו בעד ההצעה. שגרירת ארה"ב לאו"ם, ניקי היילי, הודיעה כי מדינתה לא תעבור בשתיקה כלפי המדינות הללו. "אנחנו נרשום את שמות המדינות התומכות", טענה.