טראמפ: "שני הנכסים שלי – יציבות נפשית וחכמה"

כיממה לאחר פרסום הספר אודותיו והטענות כי אינו כשיר לתפקידו, נשיא ארצות הברית תוקף בחשבון הטוויטר שלו: בחירתי לאחר הקריירה בטלוויזיה הפכה אותי לא לחכם - אלא גאון

הספר אודות שנתו הראשונה של הנשיא, "אש וזעם", ממשיך לעורר סערה: נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, תקף אחר הצהריים בחריפות את הביקורת שהתעוררה עליו בעקבות הספר שפרסם מייקל וולף, ונמכר החל מאתמול. "שני הנכסים הגדולים ביותר שלי – יציבות נפשית וחכמה אדירה", צייץ בחשבון הטוויטר שלו, בהתייחסו לטענות שעלו בעקבות הספר, לפיהן האנשים שמקיפים אותו טוענים כי אינו כשיר לכהן בתפקידו.

עוד צייץ הנשיא: "מאיש עסקים מאוד מוצלח הפכתי לכוכב טלוויזיה ונבחרתי בניסיון הראשון לנשיא ארצות הברית. אני חושב שזה הופך אותי לא לחכם - אלא לגאון. אפילו לגאון יציב". מוקדם יותר הבוקר תקף טראמפ את וולף עצמו, גם כן בחשבון הטוויטר שלו: "וולף הוא מפסידן סדרתי, שהמציא סיפורים על מנת למכור את הספר המשעמם שלו, שמלא בשקרים".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

תיעוד: צבוע בכניסה לפארק מים בליבה של מודיעין-מכבים-רעות

דיווח: נשיא איראן לשעבר נעצר בשל הסתה לאלימות

ישראלי החשוד בסחר איברים נעצר בקפריסין

בהמשך התייחס הנשיא גם ליועצו הבכיר לשעבר, סטיב בנון, שהסערה סביב דבריו על פגישתו של טראמפ ג'וניור עם הרוסים, שם טען כי היא "בוגדנית ולא פטריוטית", הפכה למוקד עניין מרכזי. "וולף השתמש בסטיב באנון הרשלן, שבכה לאחר שפיטרתי אותו והתחנן לחזור לעבוד. חבל מאוד שבאנון הרשלן נזרק כמו כלב על ידי כמעט כולם", כתב.

וולף עצמו אמר מוקדם יותר בריאיון לרשת BBC, כי "הפרטים שנחשפו בספר, אודות התנהלותו של הנשיא, יובילו אותו לעזיבת תפקידו". עוד הוסיף שלדעתו "טראמפ אינו כשיר לשמש כנשיא". אתמול התייחס וולף לספרו בריאיון ל-NBC, וטען בין השאר: "מדובר באדם שרמת אמינותו נמוכה יותר מכל אדם אחר שחי בכדור הארץ".

מייקל וולף, מחבר הספר "אש וזעם"
 

מייקל וולף, מחבר הספר "אש וזעם" (רויטרס)

 

מלבד סוגיית בנון, כותב וולף בספר על לא מעט סיטואציות שספק רב אם הנשיא רוצה שייחשפו. בין השאר נטען כי בתו של טראמפ איוונקה מתכוונת לרוץ לנשיאות, בסיוע בעלה ויועצו הקרוב של הנשיא, ג'ראד קושנר. בני הזוג, כך הוסיף לטעון וולף, גם טענו כי סגן הנשיא מייק פנס הוא "טיפש". גם על בנון כתב וולף כי הוא הודיע כי הוא מתכנן לרוץ לנשיאות.

בספר גם מתוארת התכנית שטווה בנון, הידוע כאיש ימין קיצוני ובדלן, לסכסוך הישראלי פלסטיני. בין השאר נטען כי בנון ביקש להעביר את יהודה ושומרון לירדן, ואת מצרים לעזה. בנוסף נטען כי בנון מתח ביקורת מרומזת על ההבנה של טראמפ את מורכבות הסכסוך. בספר גם נכתב כי קושנר הוא האיש הראוי לשאת בתפקיד השליח המיוחד למזרח התיכון כיוון שהוא "מכיר את כל הנוכלים בישראל". 

 חלק משמעותי בספר מתאר גם את אופיו הבעייתי של טראמפ בכל הנוגע לסוגיית יחסיו לנשים. לטענת וולף, טראמפ נהג לחזר אחר בנות הזוג של חבריו, ואף ראה בכך הישג אם "יצליח להשכיב אותן". הוא גם נהג לשאול שאלות חטטניות אודות הרגלי המין של חבריו. בנוסף נכתב רבות גם על יחסיו עם אשתו מלניה, שם נטען בין השאר כי הבטיח לה ש"לא יהיה סיכוי שיזכה בבחירות".