יעלון: "נשלם מחיר על חוק עונש מוות למחבלים"

שר הביטחון לשעבר תקף ב"שבתרבות" את גל החקיקה האחרון בכנסת. "נותנים כלים בידי גורמים כמו ה-BDS", אמר. עוד ציין: "אחשוף בבוא העת את הרשימה שלי ואתם תופתעו"

שר הביטחון לשעבר משה יעלון התייחס ב"שבתרבות" בצהלה עם נורית קנטי. לחקיקה האחרונה בכנסת ותקף את הרצון לאשר את חוק עונש מוות למחבלים. "אנחנו נשלם מחיר על החקיקה הפופוליסטית, גם על חוק עונש המוות למחבלים", אמר יעלון, "מדובר בחוקים שפוגעים בלגיטימציה שלנו. אנחנו נותנים כלים בידי גורמים בזירה הבינ"ל, כמו ה-BDS".

בהמשך התייחס לעתיד הפוליטי שלו וציין כי "אני מתכונן להתמודד על הנהגת המדינה. אני בונה את הכוח הפוליטי שלי.  אני לא רואה מישהו עם ניסיון כמו שלי, צוותים שלמים עובדים ומגבשים אצלי תכניות עבודה בתחומי החיים המרכזיים והחשובים לכולנו, חינוך, בריאות, תשתיות, דיור, תחבורה ורווחה".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

תיעוד: צבוע בכניסה לפארק מים בליבה של מודיעין-מכבים-רעות

טראמפ נגד הסופר שכתב על כהונתו: ניצל את באנון וזרק אותו

דיווח: נשיא איראן לשעבר נעצר בשל הסתה לאלימות

עוד הוסיף יעלון כי "יש לי רשימה שאחשוף בבוא העת ואתם תופתעו רק לטובה. יש מרחב עצום להסכמות וחיבורים מול האתגרים הפנימיים החשובים שלנו, מהימין הממלכתי, דרך המרכז ועד לשמאל הציוני. האתגרים הפנימיים שניצבים מולנו הם בראש סדר העדיפויות שלי והם האינטרס הלאומי החשוב ביותר בעת הזו".

בתוך כך, התייחס חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) במהלך כנס לשכת עורכי הדין באילת להערכות העבודה לבחירות. "אני מכיר באופן אישי את כל הרמטכ׳לים המדוברים", אמר בר-לב, "אני יודע דבר אחד: במידה והמחנה הציוני יהיה חלש בסקרים, אף אחד מהם לא יצטרף אלינו, ובמידה ונהיה במקום גבוה, ספק אם אז יהיה צורך בהם".

 משה (בוגי) יעלון בשבתרבות ביגור
 

"החוק יעשה לנו נזק". יעלון ללא קרדיט

 

בהמשך אמר בר-לב כי "אני קורא לכל אחד מהם: 'או שתכנסו עכשיו מתחת לאלונקה ותעזרו לנו לשאת את מדינת ישראל הפצועה מעלה, או שתמשיכו לשבת מול מסך הטלוויזיה בנעלי בית ותשחררו אותנו מכם'. עלינו, נבחרי המחנה הציוני, להוביל תכנית מדינית וביטחונית סדורה, ואפשר לעשות זאת בלי לחכות לרמטכ"ל בדימוס".

ניצב בדימוס יואב סגלוביץ', שהצטרף למפלגת "יש עתיד", תקף ב"שבתרבות" בב"ש את שר הביטחון אביגדור ליברמן. "לא ראוי שהוא יהיה שר הביטחון וגם ראש הממשלה לא ראוי לתפקידו", אמר, "הוא איננו משמש דוגמה אישית לעם ישראל. נתניהו נמצא כרגע בחקירה פלילית על העבירות החמורות ביותר על ספר החוקים במדינת ישראל ואף אחד לא אומר עד כאן".