הצפה ברחוב זלמן שניאור שבהרצליה, עיריית הרצליה

עד 90 מ"מ גשם בצפון, מפלס הכינרת עלה: כל עדכוני הסופה

ברשות המים דיווחו על כמויות משקעים גדולות יחסית, מה שהביא לזרימה בנחלים – לראשונה העונה. בחרמון ירד 20 ס"מ שלג במפלס התחתון ו-35 ס"מ בעליון • לכל העדכונים

צילום הסרטון: דורית אורלי, סיירת תיירות עיריית אילת, מוחמד גבועה, רשות הכינרת ורשות המים

סופת סופ"ש: ברשות המים מסכמים בסיפוק עד כה את כמויות המשקעים, בעקבות הגשמים העזים שיורדים כבר משעות הערב אתמול (חמישי). כמות הגשם הגדולה ביותר עד כה נמדדה באזור הכרמל והגליל הערבי, שם נרשמו בין 70 ל-90 מ"מ.  

בגליל העליון ובגולן ירדו כ-50 מילימטרים. כתוצאה מהממטרים העזים התפתחו זרימות עזות בנחלים רבים בגליל ובשרון, בהם נחל חילזון, קישון, חדרה, אלכסנדר ופולג. גם בנחלי הכינרת התפתחה לראשונה העונה זרימה, אם כי לא חזקה.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

מצרים: הרוג ו-21 פצועים בתאונת כדור פורח

דנמרק: בקבוק הוודקה היקר ביותר בעולם - נגנב

גנב ניסה לשדוד חנות סלולר, העובדות נעלו אותו בפנים

מפלס הכנרת עלה משעות הבוקר ב-3 ס״מ ועומד כרגע על רום של 214.31- מ׳. מתחילת מערכת הגשם אמש הוא עלה ב-4 ס״מ. עוד נמסר מרשות המים כי בשעות האחרונות החלו גשמים עזים גם באזור המרכז, והנחלים באזור החלו לזרום. גם במדבר יהודה זרמו מספר נחלים.

  נהר הירדן בזרימה חזקה לאחר הגשמים
 

נהר הירדן זורם, היום  רשות הכנרת

 

מוקדם יותר חולץ באזור נחל חדרה רכב שטח בו גבר כבן 70 עם שני נכדיו כבני 10 ו-12, שנסחפו לשלולית גדולה סמוך למושב מאור. צוות של מגן דוד אדום העניקו להם טיפול רפואי ופינו אותם לבית החולים הלל יפה בחדרה, כשהם בהכרה מלאה וסובלים מהיפותרמיה. הנהג חולץ גם הוא לרכב משטרתי בשטח. 

חובשי מד"א חי פנחס ואבי ביסמוט שהגיעו למקום סיפרו: "לקחנו את הציוד הרפואי מהאמבולנס ונכנסנו רגלית לשטח, חצינו נחל רדוד והגענו לשפת השלולית העמוקה כשבכל הזמן הזה יש יורד עלינו גשם סוער. ראינו במרחק של מספר מטרים את הג'יפ במים, נהג הרכב ישב בפנים והילדים היו על הגג. נכנסו לתוך השלולית, טיפסנו על הרכב והוצאנו את הילדים לשטח יבש ולקחנו אותם לאמבולנס. ביצענו בהם בדיקות רפואיות ראשוניות ופינינו אותם במהירות לבי"ח הלל יפה כשהם בהכרה מלאה וסובלים מהיפותרמיה."
 

 ילדים על גג רכב שנתקע בנחל חדרה
 

ילדים על גג רכב שנתקע בנחל חדרה( דוברות מד"א)

 

בהרצליה חולצו מספר נהגים שנתקעו עם מכוניתם במחלף הסירה. למקום הגיעו כוחות משטרה וכיבוי אש, שהוציאו אותם משלוליות מים בעומק של כמה עשרות סנטימטרים. מספר מוקדי הצפות נוספים נרשמו בעיר. גם בעיר קלאנסוואה שבמשולש נרשמו הצפות כבדות, וגם בכפר ברטעא שבוואדי ערה. 

בירושלים קרס עמוד תאורה על רכב, באזור בניני האומה שבכניסה המערבית לעיר. לא היו נפגעים, נזק נגרם לרכב. גם בדרום החלו לרדת גשמים בשעות הבוקר. ברחוב בן יהודה בתל אביב נפל עץ על רכבים חונים. לא היו נפגעים, ונזק נגרם למספר רכבים. בנוסף, רחוב הירקון בעיר נחסם לתנועת כלי רכב בין רחוב אלנבי וטרומפלדור, בשל בור שנפער ברחוב הירקון פינת נס ציונה. המשטרה מבקשת מציבור הנהגים שלא להגיע לאזור ולבחור בדרכים חלופיות. 

בראשן לציון ברחוב מאיר יערי נפל עץ על שלושה רכבים וגרם להם נזק.  גם ברחוב הקלרינט נפל עץ על רכב בעיר. ברחוב קלמן שור נפל ענף בשטח פרטי חקלאי. בחברת החשמל הודיעו כי הם פועלים לתיקון מספר תקלות נקודתיות ברחבי הארץ, אך ללא אירועים חריגים. בנוסף קרסו פיגומים סמוך לבית מגורים ברחוב חיל חימוש. האזור נסגר ופונה מעוברי אורח.

 שלג באתר החרמון
 

שלג באתר החרמון, הבוקר אתר החרמון

 

בחרמון הוסיף הבוקר לרדת השלג, והטמפרטורה באתר עומדת על 0 מעלות בשעות האחרונות. עד כה נערמו 20 ס"מ של שלג במפלס התחתון, וכ-35 סנטימטרים בעליון - כך על פי הערכות. בשל מזג האוויר האתר יהיה סגור היום למבקרים, כך נמסר ממנהלת אתר החרמון.