חילוץ נוסף בשרון: 2 רכבים שקעו בבוץ

כוחות החילוץ פועלים להוציא ג'יפ ובו שני בני אדם ורכב נוסף במושב שדה יצחק שבמועצה האזורית מנשה. מוקדם יותר לקו שני ילדים בהיפותרמיה ברכב שנתקע באותו מקום

בווידאו: חילוץ הג'יפ שנתקע באזור חדרה

סופת סופ"ש: הסערה שהחלה אמש (חמישי) החלה לתת את אותותיה הבוקר. באזור נחל חדרה סמוך למושב שדה יצחק מחולצים כעת ג'יפ ובו שני נוסעים ורכב נוסף לאחר ששקעו בבוץ. מוקדם חולץ רכב שטח בו גבר כבן 70 עם שני נכדיו כבני 10 ו-12, שנסחפו גם הם לאותה השלולית. צוות של מגן דוד אדום העניקו להם טיפול רפואי ופינו אותם לבית החולים הלל יפה בחדרה, כשהם בהכרה מלאה וסובלים מהיפותרמיה. הנהג חולץ גם הוא לרכב משטרתי בשטח. 

חובשי מד"א חי פנחס ואבי ביסמוט שהגיעו למקום סיפרו: "לקחנו את הציוד הרפואי מהאמבולנס ונכנסנו רגלית לשטח, חצינו נחל רדוד והגענו לשפת השלולית העמוקה כשבכל הזמן הזה יש יורד עלינו גשם סוער. ראינו במרחק של מספר מטרים את הג'יפ במים, נהג הרכב ישב בפנים והילדים היו על הגג. נכנסו לתוך השלולית, טיפסנו על הרכב והוצאנו את הילדים לשטח יבש ולקחנו אותם לאמבולנס. ביצענו בהם בדיקות רפואיות ראשוניות ופינינו אותם במהירות לבי"ח הלל יפה כשהם בהכרה מלאה וסובלים מהיפותרמיה".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

מצרים: הרוג ו-21 פצועים בתאונת כדור פורח

דנמרק: בקבוק הוודקה היקר ביותר בעולם - נגנב

גנב ניסה לשדוד חנות סלולר, העובדות נעלו אותו בפנים

 ילדים על גג רכב שנתקע בנחל חדרה
 

ילדים על גג רכב שנתקע בנחל חדרה( דוברות מד"א)

 

בווידאו: שנאי על עמוד חשמל עלה באש בקרית חיים

בהרצליה חולצו מספר נהגים שנתקעו עם מכוניתם במחלף הסירה. למקום הגיעו כוחות משטרה וכיבוי אש, שהוציאו אותם משלוליות מים בעומק של כמה עשרות סנטימטרים. מספר מוקדי הצפות נוספים נרשמו בעיר. גם בעיר קלאנסוואה שבמשולש נרשמו הצפות כבדות.

ברחוב האורן בשכונת רוממה בחיפה קרס חלק מחומה אשר תחמה צובר גז מוטמן. כתוצאה מקריסת הקיר וסחף האדמה נגרם נזק לתשתית וגז החל לדלוף. שלושה צוותי לוחמי אש סגרו את מגוף הזרימה, עצרו את הדליפה ובודדו את הזירה. בחברת החשמל הודיעו כי הם פועלים לתיקון מספר תקלות נקודתיות ברחבי הארץ, אך ללא אירועים חריגים. 

בירושלים קרס עמוד תאורה על רכב, באזור בניני האומה שבכניסה המערבית לעיר. לא היו נפגעים, נזק נגרם לרכב. גם בדרום החלו לרדת גשמים בשעות הבוקר. ברחוב בן יהודה בתל אביב נפל עץ על רכבים חונים. לא היו נפגעים, ונזק נגרם למספר רכבים. בנוסף, רחוב הירקון בעיר נחסם לתנועת כלי רכב בין רחוב אלנבי וטרומפלדור, בשל בור שנפער ברחוב הירקון פינת נס ציונה. המשטרה מבקשת מציבור הנהגים שלא להגיע לאזור ולבחור בדרכים חלופיות. 

בראשן לציון ברחוב מאיר יערי נפל עץ על שלושה רכבים וגרם להם נזק.  גם ברחוב הקלרינט נפל עץ על רכב בעיר. ברחוב קלמן שור נפל ענף בשטח פרטי חקלאי. בחברת החשמל הודיעו כי הם פועלים לתיקון מספר תקלות נקודתיות ברחבי הארץ, אך ללא אירועים חריגים. בנוסף קרסו פיגומים סמוך לבית מגורים ברחוב חיל חימוש. האזור נסגר ופונה מעוברי אורח. 

פיגומים שקרסו כתוצאה מהרוחות בראשון לציון
 

פיגומים שקרסו כתוצאה מהרוחות בראשון לציון (כבאות והצלה ראשל"צ)

 

עשרות מ"מ של גשם ירדו במהלך הלילה והבוקר באזור הצפון והחוף. בגליל ובגולן הצטברו כ-40 עד 50 מ"מ בממוצע, ובצפון כולו 40-30 מ"מ. מפלס הכינרת עלה ביממה האחרונה ב-2 סנטימטרים. המקומות הבולטים בהם ירדו גשמים: בנמל חיפה ירדו למעלה מ-70 מ"מ, 75 מ"מ בלימן, 72 בעברון, 65 בכפר פינס, ו-62 בקיבוץ גלעד.  בעין כרמל ירדו עד כה  64 מ"מ. בחרשים שבגליל ירדו 47 מ"מ. בזכרון יעקב ירדו 36 מ"מ.

בחרמון הוסיף הבוקר לרדת השלג, והטמפרטורה באתר עומדת על 0 מעלות בשעות האחרונות. עד כה נערמו 15 ס"מ של שלג במפלס התחתון, וכ-25 סנטימטרים בעליון - כך על פי הערכות. בשל מזג האוויר האתר יהיה סגור היום למבקרים, כך נמסר ממנהלת אתר החרמון. 


 

  נהר הירדן בזרימה חזקה לאחר הגשמים
 

הצפה בקלנסווה (ללא קרדיט)

 

מרשות הכינרת נמסר כי גשמי הלילה חידשו את הזרימה בנחלי הצפון, אך לפי שעה גובה המים בנחלים אינם מהווים סכנת הצפה. גיא קולר מפקח ברשות הכינרת מציין: ״יש זרימות יפות בנחלי הגליל, נחל דישון, נחל קדש, נחל ראש פינה, נחל עין זהב ובנחלי הגולן, גובה המים בירדן עלה באופן משמעותי בכ 35 סנטימטרים״. ברשות הכינרת נערכו מבעוד מועד וביצעו הגבהות למקטעים שונים לאורך הירדן למניעת הצפות. ״אנו מייחלים לעוד משקעים רבים שיחזקו את הזרימות בנחלים ויסייעו לעליית מפלס הכינרת״ סיכמו ברשות.

בשל מזג האוויר הסוער, היום לא יתקיימו פעילויות חוץ בית ספריות, טיולי תלמידים או תנועות נוער, באזורים המועדים לשיטפונות. ממשרד החינוך נמסר כי חדר מצב טיולים עומד בקשר עם הגורמים המטאורולוגיים, ועם כל מארגני הטיולים, ונערך לכל התפתחות.

במשטרה ובמד"א הודיעו כי הם נערכים בכוחות מתוגברים, בעיקר בכבישים ובצירים הראשיים. במוקד התנועה יפורסמו כל העת הודעות לתקשורת על חסימות הכבישים. בנוסף מעריכים כי מערכות חורפיות דומות בעבר, סביר להניח שיחסמו צירים רבים ברחבי הארץ. במשטרה קוראים לנהגים להתאים את נסיעתם לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.

עוד מבקשים במשטרה מציבור הנהגים לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה. בנוסף ממליצים לנהגים להיערך עוד היום, בטרם הסערה, ולהכין את הרכב לנהיגת חורף – לנפח צמיגים, לבדוק את תקינות המגבים ולנקות את פנסי הרכב.

צפו בגלריה: הסופה בתמונות

 עץ שנפל על כלי רכב ברחוב בן יהודה בתל אביב
עץ שנפל על כלי רכב ברחוב בן יהודה בתל אביב(דוברות המשטרה )
 
  נהר הירדן בזרימה חזקה לאחר הגשמים
נהר הירדן בזרימה חזקה לאחר הגשמים( רשות הכנרת)
 
  נהר הירדן בזרימה חזקה לאחר הגשמים
נהר הירדן בזרימה חזקה לאחר הגשמים( רשות הכנרת)
 
 נהר הירדן בזרימה חזקה לאחר הגשמים
נהר הירדן בזרימה חזקה לאחר הגשמים( רשות הכנרת)
 
 קריסת חומה שגרמה לדליפת גז בשכונת רוממה בחיפה
קריסת חומה שגרמה לדליפת גז בשכונת רוממה בחיפה( דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)
 
 שלג באתר החרמון
שלג באתר החרמון(אתר החרמון )
 
 הצפה בקלנסווה
הצפה בקלנסווה(ללא קרדיט )
 
 שלג באתר החרמון
שלג באתר החרמון(אתר החרמון)
 
 

עץ שנפל על כלי רכב ברחוב בן יהודה בתל אביב(דוברות המשטרה )