ליברמן מאיים: "יודעים בדיוק מי הפעילים שאחראים לירי הג'יהאד"

לאחר שלפי ההערכות שיגרו הלילה מטוסי חיל האוויר כמה טונות של חומרי נפץ לעבר מנהרת הג'יהאד האסלאמי שעמדה לחצות לישראל, אומר ליברמן: "נעשה הכול כדי למנוע שיגורים"

שר הביטחון הבהיר כי "ישראל יודעת מי עומד מאחורי הירי של הג'יהאד האסלאמי". לפי ההערכות, במהלך הלילה תקף חיל האוויר ברצועה מנהרת טרור שעמדה לחדור לשטח ישראל.

בריאיון ל"אל-מונסק", אתר מתאם פעולות השטחים בערבית, אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי ישראל יודעת בדיוק מי עומד מאחורי הירי ביום שישי האחרון ודרש מהשלטון ברצועת עזה להתעשת.

עוד אמר השר כי על חמאס להגיע להסדר בנושא השבויים והנעדרים, והוסיף כי רק פירוז הרצועה יביא לשגשוג ושיקום ולא ההשקעה בטרור והקשר עם איראן. "הגיע הזמן להפסיק לחפור מנהרות ולייצר טילים, והגיע הזמן לחשוב על עתידם של ילדי עזה". בהתייחסותו למצב בירושלים וביהודה ושומרון, אמר השר, כי הסטטוס קוו בהר הבית נשמר.

השר הבהיר כי ישראל תעשה כל שנדרש כדי למנוע ירי לעבר ישראל ודרש מהשלטון בעזה להשתלט על המצב ברצועה. בפנייה ישירה אל תושבי עזה אמר: "הכריחו את השליטים לשנות כיוון למען ילדיכם, לא למען ישראל".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

איראן: הציוצים המגוחכים של טראמפ ופנס מעודדים פילוג

הסופר אהרן אפלפלד הלך לעולמו, בגיל 85

שמר על זכות השתיקה: ביטן נחקר בפעם החמישית במשך כשעה וחצי

 תקיפת צה"ל ברצועה

תקיפת צה"ל ברצועה( ללא קרדיט)

 

השר סיכם כי "אין אלטרנטיבה למשא ומתן ישיר. ההחלטה במגרש הפלסטיני. אם הפלסטינים ירצו לשבת, נשב לדבר. לא ירצו - לא צריך. אנחנו נדאג ליציבות כלכלית ביהודה ושומרון ולחופש הפולחן. כל השאר תלוי בהם".

בתוך כך, על פי ההערכות, במהלך הלילה נטען כי צה"ל הוריד כמה טונות של חומר נפץ על תוואי מנהרת טרור שעמדה לחצות לישראל. התקיפה הייתה כ-200 מטרים אל תוך הרצועה. מה שמדאיג את מערכת הביטחון הוא שכתוצאה מאותה מנהרת טרור שהופצצה בעבר ובה נהרגו כמה מפעיליו, הוא לקח החלטה לירות כמעט על בסיס יומיומי. ייתכן גם כי מדובר בפלג סורר מתוך הגיהאד האסלאמי.

על פי הודעה חריגה של צה"ל, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו "תשתית טרור מרכזית ברצועת עזה". עוד נמסר כי "צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו, מעל ומתחת לקרקע, לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל". בהודעת דובר צה"ל הוסיפו: "אנו ערוכים ומוכנים למגוון תרחישים ונפעל מול כל ניסיון להפר את הריבונות הישראלית".