דדי שמחי, נציב הכבאות נואם בטקס, ללא קרדיט

"לך הביתה": שריקות וקריאות במפגן מחאה נגד נציב כבאות והצלה

עשרות כבאים וקציני כיבוי מחו במהלך נאום של רב טפסר דדי שמחי, בטקס קורס מפקדי צוותים מכל רחבי הארץ: "נלך עד הסוף מול אויבים מהבית ומחוצה לו למען העובדים" • צפו

  • פורסם ב:
  • 04/01/2018 15:52
  • |
  • עודכן ב:
  • 04/01/2018 22:20
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

עשרות כבאים וקציני כיבוי מחו היום (חמישי) בשריקות וקריאות "שמחי הביתה", כאשר נציב כבאות ראשי, רב טפסר דדי שמחי, החל לנאום בטקס סיום קורס מפקדי צוותים מכל רחבי הארץ.

בין שמחי לבין ועד העובדים של נציבות הכבאות בכל רחבי הארץ יש אי הסכמות כבר תקופה ארוכה בנושאים רבים. היום המחאה הגיעה להחרפה חסרת תקדים. כבאים, פקודים של שמחי, פוצצו טקס כאשר הוא נואם לעיני משפחות, קצינים וכבאים רבים באולם בפתח תקווה. בתיעוד מהאירוע ניתן לראות את המוחים פותחים כפתורים בחולצתם, שורקים בוז ונכנסים אחריו לפרקט האולם.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

אישום: ביצע מעשים מגונים בבנה בן ה-11 של בת זוגו

התרומה שהתכווצה: לאן הולכים הכספים שתרמתם לנזקקים?

הסופר אהרן אפלפלד הלך לעולמו, בגיל 85

לדברי ארגון הגבאים, המחאה נערכה לאחר שבחודשים האחרונים ניסה הארגון לפעול מול הנציב במטרה להביא לשיפור במצב הקיים אך ללא מענה. לטענתם, לוחמי האש נאלצים במקרים רבי לצאת לפעילות מבצעית מסכנת חיים כשהם נוסעים על רכבי כיבוי פגומים ומשתמשים בציוד תקול, דבר אשר פוגע ביכולותיהם המבצעיות ומכך כמובן- מסכנת את חייהם של כלל האזרחים.

"אנחנו מתנצלים בפני המשפחות והאורחים שהגיעו לטקס, זוהי לא דרכנו, אך לצערנו אנו נאלצים בימים אלו לזעוק בשמם של 3,000 לוחמי מערך הכבאות וההצלה. מאז כניסתו של דדי שמחי לתפקיד הנציב חלה התדרדרות מתמשכת במצב המוכנות של מערך הכיבוי לאירועי שריפה, ולרבות לאירועים רבי נפגעים. אנחנו קוראים לשר גלעד ארדן - תמנע את האסון הבא ותתערב באופן מיידי בנעשה במערך הכיבוי בישראל- שלומם ובטיחותם של לוחמי האש בפרט ואזרחי המדינה בכלל נמצא בידיך", אמר יו"ר ארגון הכבאים אבי אנקורי.

 דדי שמחי, נציב הכבאות נואם בטקס
 

דדי שמחי, נציב הכבאות נואם בטקס( ללא קרדיט)

 


במכתב ששלח רכז מחוז צפון וחבר בארגון הכבאים, גולן תמם, הוא אמר כי הארגון "קיבל מכה", אך כלשונו, "לא ירד למחתרת". עוד פנה תמם לעובדים ואמר להם כי "דדי (שמחי) משלה את כולם ואני בחרתי כרגע לא להגיב, דבר שאולי הכניס לבלבול את השטח, אבל תהיו בטוחים שגם את הצד השני". לדבריו, שמחי בא "להרוג את הבית שלנו על כל יושביו".

"מה שאני מצפה מכם זה להישאר מגובשים וחזקים לשמור על איפוק. אני מבטיח לכם בראש ובראשונה שום דבר לא ישליך על כניסה למשא ומתן מול המדינה, אפילו שדדי עושה הכל כדי להערים קשיים. למען הסר ספק, אני אלך עד הסוף מול אויבים מהבית ומחוצה לו למען העובדים והעובדות, ובסוף אנחנו ננצח", כתב תמם.

במכתב נוסף, ששלח יו"ר ארגון הכבאים אנקורי לעובדים והעובדות, נכתב כי "באופן חד וגלוי הגיעו מים עד נפש. פנינו לשלום וקיבלנו מחלמה, רצינו טוב וקיבלנו רע. מעתה כללי המשחק משתנים, שלא ביוזמתנו, ולכן אני מתכוון לנהוג בהתאם ליחס שאותו אנו מקבלים". עוד הוסיף כי ארגון העובדים מילא את חלקו בהסכם שנחתם עם הנציב, אך הצד השני לא מילא את חלקו. לדבריו, "היום אנחנו יוצאים לדרך חדשה, דרך של תגובה כנגד כל מהלך של הנציב".

מנציב הכבאות נמסר בתגובה: "עצוב לי שוועד העובדים השבית טקס סיום של מפקדי צוות בכבאות. צר לי על עוגמת הנפש שנגרמה למפקדים החדשים ולמשפחות שהגיעו לחגוג עם הלוחמים. כל זאת כי הנציב השעה שני חברי ועד שהתנהגו בבריונות שאינה מקובלת בארגון מבצעי כלל. נמשיך לקדם את הכבאות ועובדיה למען אזרחי ישראל. לקראת הסערה הקרובה אנצל הזדמנות זו לבקש מכולם להקפיד על שימוש בטוח באמצעי חימום ולהקפיד על ההנחיות שמפורסמות בכלי התקשורת" .