הערכה: היעד שהותקף הלילה – מנהרת טרור של הג'יהאד האסלאמי

על פי הודעת צה"ל, חיל האוויר תקף "תשתית טרור מרכזית" ברצועת עזה בתגובה לירי הרקטות אתמול: "צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו מעל ומתחת לקרקע"

על פי ההערכות, היעד שתקף הלילה (חמישי) צה"ל ברצועת עזה הוא מנהרת טרור של הג'יהאד האסלאמי.

על פי הודעה חריגה של צה"ל, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו "תשתית טרור מרכזית ברצועת עזה". עוד נמסר כי "צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו, מעל ומתחת לקרקע, לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל". בהודעת דובר צה"ל הוסיפו: "אנו ערוכים ומוכנים למגוון תרחישים ונפעל מול כל ניסיון להפר את הריבונות הישראלית".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

איראן: הציוצים המגוחכים של טראמפ ופנס מעודדים פילוג

הסופר אהרן אפלפלד הלך לעולמו, בגיל 85

שמר על זכות השתיקה: ביטן נחקר בפעם החמישית במשך כשעה וחצי

בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דווח כי מטוסי חיל האוויר ביצעו סדרה של תקיפות ברחבי רצועת עזה. לפי מקורות מקומיים, הותקפו שטחים חקלאיים באזור רפיח שבדרום הרצועה. לא ידוע על נפגעים בתקיפות שבוצעו הלילה.

 תיעוד מתהליך חשיפת מנהרת הטרור השנייה
 

חשיפת מנהרת הטרור של הג'יהאד האסלאמי (חדשות עשר)

 

אמש זוהו שלושה שיגורים לעבר שטח פתוח במועצה האזורית אשכול, בסמוך לגדר המערכת. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה מהשיגורים. התרעת "צבע אדום" נשמעה לאחר השיגור השלישי בלבד. על פי הערכות, הג'יהאד האסלאמי עומד מאחורי הירי.

הירי הראשון לכיוון המועצה האזורית אשכול בוצע אחר הצהריים. כעבור כמה שעות בוצע ירי שני מהרצועה לאותו אזור. כשעתיים לאחר מכן, רקטה שנורתה מאל בוריג' שבמרכז רצועת עזה התפוצצה גם היא בשטח פתוח במועצה, בעקבותיה כפי שצוין הופעלה התרעת "צבע אדום".

 

בתוך כך, הודיעו בצה"ל כי על פי ההערכות, הג'יהאד האסלאמי הוא שעומד מאחורי שיגור פצצות המרגמה ביום שישי האחרון, בזמן הטקס לציון יום הולדתו של חלל צה"ל אורון שאול, שגופתו מוחזקת בידי חמאס. על פי ממצאי החקירה האמל"ח שנורה ואותר, מקורו באיראן, והוא זהה לאמצעי לחימה אחר שבו נעשה שימוש על ידי הג'יהאד האסלאמי, במהלך חודש נובמבר האחרון. 

בשבוע האחרון, נורו שבע רקטות מרצועת עזה לשטחי מדינת ישראל. ביום שני נורתה רקטה מאזור חאן יונס שבעזה, ונפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, ברפת באחד היישובים. זמן קצר קודם לכן בוצע ניסוי שיגור רקטה לעבר הים, מאזור דיר אל בלאח. בתגובה תקפו כלי טיס של חיל האוויר מתחם צבאי של ארגון חמאס בדרום שטח הרצועה. ביום שישי האחרון נורו שלוש רקטות לעבר המועצה האזורית שער הנגב, אחת מהן פגעה במבנה אך לא היו נפגעים, שתיים נוספות יורטו על ידי כיפת ברזל.

 הרקטה שנפלה במועצה האזורית אשכול
 

רקטה שנפלה במועצה האזורית אשכול (ללא קרדיט)