לאחר הירי מעזה: חיל האוויר תקף "תשתית טרור מרכזית" ברצועה

לאחר שמוקדם יותר ארעו שלוש נפילות בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, הודיע צה"ל כי תקף ברצועה. על פי דיווחים בעזה, התקיפה בוצעה באזור רפיח

המתיחות בדרום. לאחר הירי שבוצע מכיוון עזה לדרום, תקף צה"ל הלילה (חמישי) ברצועה.

בצה"ל מסרו כי חיל האוויר תקף תשתית טרור מרכזית ברצועת עזה. "צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו מעל ומתחת לקרקע לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל", הוסיפו בצה"ל, "אנו ערוכים ומוכנים למגוון תרחישים ונפעל מול כל ניסיון להפר את הריבונות הישראלית". 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

אל על סוגרת את המותג המוזל שלה - האם המחירים יעלו?

מקריסת החניון הקטלנית ועד תיק ביטן: ההסתבכויות של דניה סיבוס

באילו כבישים תוכלו בקרוב לנהוג בנתיבי תחבורה ציבורית?

בתוך כך, דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי מטוסי קרב ישראלים ביצעו סדרה של תקיפות ברחבי רצועת עזה. לפי מקורות מקומיים, הותקפו מטרות חקלאיות באזור רפיח שבדרום הרצועה. לא ידוע על נפגעים בתקיפות.

מוקדם יותר זוהו שלושה שיגורים לעבר שטח פתוח במועצה האזורית אשכול, בסמוך לגדר המערכת. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה מהשיגורים. התרעת "צבע אדום" נשמעה כתוצאה מהשיגור השלישי. על פי הערכות, הג'יהאד האסלאמי עומד מאחורי הירי.

 

הירי הראשון לכיוון המועצה האזורית אשכול בוצע אחר הצהריים. כעבור כמה שעות בוצע ירי שני מהרצועה לאזור. כשעתיים לאחר מכן, רקטה שנורתה מאל בוריג' שבמרכז רצועת עזה התפוצצה גם היא בשטח פתוח במועצה, בעקבותיה כפי שצוין הופעלה התרעת "צבע אדום".

בתוך כך, הודיעו בצה"ל כי על פי ההערכות, הג'יהאד האסלאמי הוא שעומד מאחורי שיגור פצצת המרגמה ביום שישי האחרון, בזמן הטקס לציון יום הולדתו של החייל אורון שאול, שגופתו מוחזקת בידי חמאס. על פי ממצאי החקירה האמל"ח שנורה ואותר, מקורו באיראן, והוא זהה לאמצעי לחימה אחר שבו נעשה שימוש על ידי הג'יהאד האסלאמי, במהלך חודש נובמבר האחרון. 

 שיגור רקטה מרצועת עזה לעבר ישראל במבצע צוק איתן
 

שיגור רקטה מרצועת עזה לעבר ישראל במבצע צוק איתן( רויטרס)

 

ביום שני נורתה רקטה מאזור חאן יונס שבעזה, ונפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, ברפת באחד היישובים. זמן קצר קודם לכן בוצע ניסוי שיגור רקטה לעבר הים, מאזור דיר אל בלאח. בתגובה תקפו כלי טיס של חיל האוויר מתחם צבאי של ארגון חמאס בדרום שטח הרצועה. 

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול, אמר: ״לצערנו, נערכנו לאפשרות לירי לכיוננו על רקע גילוי המנהרה, הקמת המכשול והכרזת טראמפ. אנחנו לא מוכנים שירי יהיה שגרת חיינו וסומכים על הצבא ועל הגורמים המדיניים שיפעלו בשיקול דעת ובאופן שיחזיר את ההרתעה ולא יגרור להסלמה מיותרת באזור. אנו ממשיכים בשגרת חיינו ואין שינוי בהנחיות״.

חבר הכנסת חיים ילין (יש עתיד), לשעבר ראש המועצה האזורית אשכול, אמר בתגובה לירי לשטח המועצה: "כל עוד חמאס לא נכנס לסבב ומנסה לתפוס את אותם משגרים, לא נהיה במצב של צוק איתן 2. כשחמאס יכנסו – נהיה במקום אחר לגמרי".