ענת דייגי, חדשות עשר

פחות משנה אחרי שבנה מת בפעוטון: ענת שוב אמא

לביא דייגי נולד לפני כשבועיים, עשרה חודשים בלבד אחרי שאחיו דוד הלך לעולמו. האם אמרה ב"חמש עם רפי רשף": "רצינו את המשפחה בחזרה - לא מוכנים לחיות בצל הפחד"

מעצבות לשמחה: אחרי שהנורא מכל קרה, והפחד הכי גדול שהורה יכול לחוות קרה לנגד עיניה, ענת דייגי שוב אמא. לפני עשרה חודשים איבדה דייגי את בנה דוד לאחר שנמצא מת בפעוטון. חודש וחצי לאחר הטרגדיה הקשה היא נכנסה שוב להיריון ולפני כשבועיים, הגיח לאוויר העולם בנה השני, לביא.

סיפורה של דייגי התפרסם הבוקר (רביעי) בידיעות אחרונות. יום אחד, בחודש פברואר 2016, היא קיבלה טלפון בהול מהגן של בנה, וכשהגיעה לשם, עודכנה שבנה דוד, בן השמונה חודשים וחצי, מת - ככל הנראה מוות בעריסה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בתוך שעות ספורות: 3 נפילות בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול

סערה בממשלה: ליברמן נטש ישיבה עקב אי תמיכה בחוק עונש המוות

לראשונה: פורסמו ציוני הבגרות בכל בתי הספר ובכל המקצועות

 ענת דייגי
 

ענת דייגי( חדשות עשר)

 

חודש אחרי הטרגדיה הקשה קנו ענת ובעלה כרטיס פתוח לחו"ל. "היינו צריכים לשנות אווירה" סיפרה דייגי ל"חמש" עם אור הלר, "רצינו לראות משהו שיהיה כל כך מדהים כדי שיעצור את הבכי. קשה להסביר כמה דמעות נשפכו. דוד היה אהבה שלא דמיינו שנאהב ככה".

ענת מספרת שההחלטה להביא ילד נוסף התקבלה מהר יחסית: "רצינו משהו מדוד שימשיך הלאה ואנחנו מאמינים שמשהו כן ממשיך איתנו, אם זה בתוך לביא או בתחושה שלנו. רצינו את המשפחה בחזרה". ואכן, חודש וחצי בלבד חלפו מהרגע שקברו את דוד ועד שענת נכנסה להיריון. "בהתחלה היינו זהירים, לא רצינו להגיד לעצמנו שזה באמת קורה, נורא פחדנו" אמרה דייגי והתייחסה להתמודדות עם עומס הרגשות: "עשינו החלטה שאנחנו לא מוכנים לחיות בצל הפחד – החלטנו לשמוח. גם עכשיו אנחנו מאוד שמחים עם לביא שהוא חמוד ומקסים, וכיף להתכרבל ולנשק אותו".

בהתייחסה לסיבת המוות של דוד, דייגי אומרת שבנה היה תינוק בריא לחלוטין והיא טוענת לרשלנות קשה מצדו של הפעוטון: "אנחנו לא מאמינים שמדובר במוות בעריסה. גם הדוח הפתולוגי לא חד משמעי בעניין. הייתה פה רשלנות – הגננת הייתה באותו היום בגן לבד עם שמונה ילדים".