מפקד משמרות המהפכה באיראן: דיכאנו את המחאה, המפגינים הובסו

שבעה ימים אחרי שהחלו המהומות, טען ג'עפרי כי "מלחמת האזרחים של 2017 נגמרה". מספר ההרוגים עומד עד כה על 22, יותר מ-450 נעצרו בטהראן בשלושת הימים האחרונים

מפקד משמרות המהפכה מוחמד עלי ג'עפרי הכריז היום (רביעי) כי: "אנו מכריזים על תבוסת 'מלחמת האזרחים' של 2017 באיראן". בשלושת הימים האחרונים נעצרו יותר מ-450 אנשים בטהראן ועד כה נהרגו 22 מפגינים במחאות ברחבי המדינה.

"משמרות המהפכה התערבו במטרה לדכא את המחאות באספהאן, לורסטאן והמדאן", הוסיף ג'עפרי, "האויבים שלנו לא יכולים לאיים עלינו מבחינה צבאית אז הם מנסים כלכלית ותרבותית. מספר המפגנים במחאה קטן, גם בשיא ההפגנות בכל רחבי המדינה מספרם עמד על 15 אלף בלבד״. 

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

סערה בממשלה: ליברמן נטש ישיבה עקב אי תמיכה בחוק עונש המוות

ארגון חמאס פרסם תיעוד חדש של גלעד שליט בשבי

בתום שבוע של חיפושים: גופת מטייל ישראלי אותרה בהודו

עלי חמינאי, המנהיג העליון באיראן, התייחס אתמול לראשונה להפגנות בארצו ואמר כי "אויבי המדינה חוללו אי שקט במדינה כשהשתמשו בכסף, כלי נשק וסוכני מודיעין". האויב תמיד מחפש הזדמנויות וסדקים להכות דרכם את העם האיראני", הוסיף חמינאי, "יש לי מה להוסיף בנושא ואדבר לעם במועד הנכון".

 עלי ג'עפרי, מפקד משמרות המהפכה באיראן

עלי ג'עפרי, מפקד משמרות המהפכה באיראן( רויטרס)

 

.

"יש בידינו מסמכים שמראים כי שישראל, ארה"ב, ומדינות נוספות באזור תומכות במהומות המתחוללות באיראן", הוסיף אתמול דובר ועידת הביטחון הלאומי האיראנית.

עוד אתמול  אמר עוזר שר הפנים לענייני משטרה וביטחון באיראן, חוסיין דו פקארי,  לרשת "אל מיאדין" הלבנונית כי "המצב רגוע ברוב אזורי המדינה. נסיים את חוסר היציבות במספר אזורים בקרוב, בשיתוף פעולה עם העם האיראני והמנגונים השונים".