נחשפה חוליית טרור ביו"ש שפעלה מטעם המודיעין האיראני

מחקירת שב"כ עולה בין השאר כי הפעיל המרכזי בחוליה, המתגורר בחברון, גויס על ידי קרוב משפחתו המתגורר בדרום אפריקה ופועל מטעם המודיעין בטהראן. כתב אישום הוגש נגדו

  • פורסם ב:
  • 03/01/2018 10:55
  • |
  • עודכן ב:
  • 03/01/2018 17:16
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

המעורבות האיראנית בטרור – מגיעה גם ליהודה ושומרון: שב"כ וצה"ל חשפו תשתית שפעלה מטעם המודיעין האיראני בשטחים, כך הותר הבוקר (רביעי) לפרסום. התשתית, כך עלה, גויסה ומומנה על ידי פעיל במודיעין האיראני המתגורר בדרום אפריקה.

מהחקירה עלה כי הפעיל המרכזי בחוליה, מוחמד מחארמה בן 29, סטונדט להנדסת מחשבים המתגורר בחברון, גויס על ידי קרוב משפחתו, בכר מחארמה. קרוב המשפחה, במקור מחברון, מתגורר בשנים האחרונות בדרום אפריקה – ופועל שם במסגרת המודיעין האיראני.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

סערה בממשלה: ליברמן נטש ישיבה עקב אי תמיכה בחוק עונש המוות
18 חיילים מגבול הצפון פונו בחשד שבאו במגע עם כלב הנגוע בכלבת

בריטניה: יצאנית נדרשה לחזור לעבודה - חצי שעה לאחר שילדה

החקירה שהובילה לחשיפת התשתית העלתה בנוסף מידע לגבי השימוש שעושה המודיעין האיראני בדרום אפריקה, לטובת איתור, גיוס והפעלת סוכנים מוך ישראל ביהודה ושומרון. בכר מחראמה פגש את מוחמד מחראמה בשנת 2015 כאשר האחרון הגיע לדרום אפריקה בשנת 2015, וגייס אותו לפעילות טרור מטעם איראן.

מוחמד ובכר מחארמה חשודים שתיכננו פיגוע בהכוונת במודיעין האיראני
 

מוחמד ובכר מחארמה חשודים שתיכננו פיגוע בהכוונת במודיעין האיראני(תקשורת שב"כ)

 

במהלך הנסיעה אף הפגיש בכר את מוחמד מספר פעמים עם גורמים איראניים. על מחארמה הוטלו מגוון משימות לצורך קידום טרור נגד יעדים ישראלים, בין השאר גיוס מחבל מתאבד וחולייה לטובת פיגועי ירי, פתיחת חנות מחשבים באזור חברון ככל הנראה על מנת לאסוף מודיעין לאיראנים, ועוד.

בהמשך לדברים גייס מחמד מחארמה שני פעילים מחברון לטובת הקמת החוליה, את נור מחארמה ואת דיאא' סראחנה, שניהם בני 22. מחקירתם עלה כי השלושה תכננו לבצע פעילות טרור בעבור האיראנים, כאשר כל אחד קיבל על כך 8,000 שקלים.

במהלך הימים האחרונים הוגש לבית המשפט הצבאי ביהודה כתב אישום כנגד מחמד מחראמה, בגין עבירות של מגע עם ארגון עוין מחוץ לאיזור, קבלת כספי אויב וניסיון לחברות בהתאחדות בלתי מותרת. בנוסף הוגשו כתבי אישום כנגד נור מחראמה בגין עבירה של קשירת קשר לחברות בהתאחדות בלתי מותרת ונגד דיאא' סראחנה בגין עבירה של ניסיון לחברות בהתאחדות בלתי מותרת.

"הפעילות שנחשפה ממחישה את המעורבות האיראנית בהנעת טרור נגד ישראל וכן חושפת את הזרועות הנשלחות על ידי איראן למדינות שונות בעולם, לצורך קידום פעילות עוינת כנגד ישראל", נמסר משירות הביטחון הכללי.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב לחשיפת החולייה. "זו לא הפעם הראשונה, הם מנסים בדרכים שונות שם ובתחומים אחרים לפגוע במדינת ישראל", אמר, "אני מבקש להביא לתשומת ליבכם שאיראן פועלת באופן חבלני וטרוריסטי נגד מדינת ישראל, לא רק על ידי סיוע לתנועות טרור כמו חמאס וחיזבאללה והג'יהאד האיסלאמי, אלא גם בניסיון לארגן פעולות טרור בתוך שטחה של מדינת ישראל ונגד אזרחי ישראל".