הסדר טיעון עם קסטיאל יוצג לביהמ״ש: הודה בניסיון אונס

כפי שפורסם בחדשות עשר, איש חיי הלילה הודה גם במעשים מגונים במסגרת ההסדר עם הפרקליטות. נגד קסטיאל התלוננו 15 נשים מאז נובמבר 2016 אך רק חלקו נכללו בכתב האישום

כפי שפורסם בחדשות עשר, איש חיי הלילה אלון קסטיאל הודה, ויורשע ככל הנראה, בניסיון אונס ובמעשים מגונים, אך לא במעשה אונס - זאת במסגרת הסדר טיעון שנערך בינו לבין הפרקליטות והוצג היום (רביעי) לבית המשפט. 

נגד קסטיאל התלוננו 15 נשים אך רק חלקן נכללו בכתב האישום. קסטיאל הורחק ממספר מועדונים בתל אביב, כולל אלה שהיה שותף בבעלותם, עקב טענות על התנהגות בלתי הולמת מצידו כלפי נשים שונות. בנובמבר 2016 הוגשה נגדו התלונה הראשונה, ובהמשך הגיעו תלונות נוספות על תקיפה מינית.

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

פרו: 48 הרוגים בתאונת אוטובוס שהתנגש בטרקטור

השקט שלפני הסערה: מעונן חלקית עם עלייה קלה בטמפרטורות

טיסה נעימה: ב-2017 היו אפס התרסקויות של מטוסים מסחריים

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, אמרה  במהלך הדיונים על הסדר הטיעון כי "ההחלטת הפרקליטות צורמת וקשה, ומעידה על כך שההליך הפלילי במדינת ישראל לקוי ופגום ואינו מאפשר לנפגעות ולנפגעי עבירות מין לזכות בצדק. חשוב לזכור כי מדובר בבחירה של נפגעות שהחליטו כי הן אינן מוכנות לעבור את הסיוט הכרוך בהליך הפלילי ויש לכבד את רצונן ואת בחירתן. עם זאת, העובדה כי עבריין מין סדרתי ש-14 נשים התלוננו נגדו לא ישלם את מלוא המחיר על מעשיו הנפשעים היא בלתי נסבלת,  מעידה על אובדן האמון במערכת ומחייבת שינוי כולל של ההליך הפלילי כדי למנוע את המצב המעוות בו עברייני מין אונסים ולא משלמים כל מחיר על מעשיהם".

ח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת) , יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, אמרה במהלך הדיונים בין הצדדים: "שואלים איך המערכת משתיקה מתלוננות ונפגעות תקיפה מינית? אז הנה אחת הדוגמאות המובהקות לאיך תיקים אלה מסתיימים - דבר שפוגע קשות בתמריצים של נשים להגיש תלונה, ולחלופין הן מעדיפות לשאת את הכאב בשקט".