שר הפנים אריה דרעי, חדשות עשר

דרעי על סערת גליק: "שאף אחד לא ילמד אותנו מה זה כבוד הנפטר"

שר הפנים התראיין ל"קול חי" והתייחס לבדיקתו לגבי האפשרות שהח"כ, שקבר את אשתו, יגיע להצבעה באותו היום. לדבריו, עובדיה יוסף התיר לאבלים להצביע בבחירות בזמן השבעה

סערת חבר הכנסת גליק נמשכת: שר הפנים, אריה דרעי, התראיין אמש (שלישי) לתחנת הרדיו "קול חי" והסביר מדוע ביקש כביכול ממקורבי חבר הכנסת יהודה גליק ללחוץ עליו להגיע להצבעה בכנסת על חוק המרכולים, שעות ספורות לאחר שקבר את אשתו.

"אני לא פניתי לח"כ גליק ואיש מסיעת ש"ס לא פנה אליו. הוא לא חבר בסיעה שלנו ואני לא חושב שמישהו ציפה שאפשר לבקש ממנו דברים או להציע לו", הבהיר השר דרעי, "ביום שני בצהרים קיימתי שיחה עם ראש מועצת הר חברון יוחאי דימרי, שהוא חבר טוב של יהודה גליק ושוחחנו על ההלוויה שאמורה להתקיים. ובין הדברים ביקשתי ממנו שיבדוק הלכתית עם רב הישוב, מה דעתו בנושא זה, האם מותר הלכתית להגיע להצבעה בעת האבל.

"אני רוצה להזכיר שמרן רבנו עובדיה יוסף זי"ע הורה לנו כמה וכמה פעמים ואף כתב זאת בכתב ידו, שמי שיושב שבעה ביום הבחירות ורוצה להצביע למפלגה חרדית ראוי שיעשה כן. הוא עצמו נתן דוגמה אישית כשישב שבעה על אחיו, ויצא למסור שיעור תורה ביזדים בזמן השבעה", הוסיף השר דרעי. 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

משה יוסף בחקירתו: העברתי 5 מיליון שקלים לדוד ביטן

המשטרה בודקת: חשד לשחיתות במשרד ראש הממשלה

הכינו את הכרבולית, בחרו סדרות לבינג': סערה ראשונה לעונה בדרך

 יהודה גליק עם אשתו יפה
 

יהודה גליק עם אשתו יפה(ללא קרדיט)

 

"אני מלמד זכות על אלו שמביעים תמיהה וטוענים על 'חוסר רגישות' כביכול. השפה שאנחנו מדברים והערכים שלנו הם שונים לגמרי. אנחנו יודעים שאבלות היא מצווה ועניין של כבוד הנפטר, ואם אתה יכול לעשות בזמן זה משהו לע"נ הנפטר ואם זה מה שהקב"ה מורה לך לעשות, וזה מה שפוסקי ההלכה פוסקים לך, אז אתה מבין שזה ה'לעילוי נשמת' הכי גדול שיכול להיות. וזה מה שביקשתי מיוחאי דמרי שיברר אצל הרב, שיביע את דעתו מבחינה הלכתית, ושח"כ גליק יעשה לנכון מה שהוא מבין".

"בלילה, ראש המועצה חזר לעוזר שלי ואמר לו, שאמנם הרב אמר שבחינה הלכתית דעתו שמותר ללכת ולהצביע, אבל הוא לא נתן את זה כהוראה אלא השאיר פתוח לשיקול דעתו. ויהודה גליק אמר שקשה לו להגיע, ובזה תם העניין. הבנתי אותו ולא היה לי שום טענות עליו. מיד קראתי לחבריי ח"כ הרב ליצמן וח"כ הרב גפני והודעתי להם את העניין, וכן עדכנתי שמבחינת השר הרב אזולאי גם הוא לא יכול להגיע בשל הטיפול הרפואי, והחלטנו לדחות את ההצבעה.

"וכשאני שומע היום את הפוליטיקאים זועקים ודואגים ליהודה, שהיו יכולים הם עצמם לקזז אותו גליק ולא עשו זאת, יש גבול לכל דבר. אנחנו האחרונים שחלילה וחס נפגע ברגשותיו. שאף אחד לא ילמד אותנו מוסר מה זה כבוד הנפטר", סיכם השר דרעי.

 התייעצות בין חברי הכנסת של שס על חוק המרכולים
 

התייעצות בין חברי הכנסת של שס על חוק המרכולים( חדשות עשר)

 

כאמור, יפה גליק, אשתו של חבר הכנסת יהודה גליק, שלשום בגיל 51, שעות ספורות לפני תחילת הפיליבסטר על החוקים השונים במליאה. מצוקת הקואליציה החלה כשחבריה הבינו שח"כ גליק ייעדר מהמליאה בימי השבעה. עם זאת, אריה דרעי, יוזם חוק המרכולים, התעקש בכל זאת לקיים את ההצבעה ומתח ביקורת על חברי הכנסת שסירבו להתקזז עם ח"כ גליק: "אני לא יכול שלא להתייחס אל ההתנהגות חסרת התקדים וחסרת הרחמים של האופוזיציה, ואני כולל בתוכה את 'ישראל ביתנו'", אמר השר דרעי.

בהמשך, בכירי הקואליציה תקפו את האופוזיציה שחבריה סירבו לקזז את ח"כ גליק אבל נמנעו מלתקוף את דרעי או את שר הביטחון אביגדור ליברמן, שחברי מפלגתו המתנגדים לחוק על אף חברותם בקואליציה סירבו כולם להתקזז עם ח"כ גליק. היום אמר דוברו של חבר הכנסת כי גורמים בקואליציה כי בדקו עם מקורבים לח"כ גליק האם יסכים להגיע להצבעה למרות האבל ושר הפנים דרעי חשף כי שוחח בנושא עם ראש מועצת חברון, שם מתגורר חבר הכנסת.