משה יוסף בחקירתו: העברתי 5 מיליון שקלים לדוד ביטן

פרסום ראשון: בעדות המשמעותית שמוסר איש העסקים הוא מודה שהעביר את הכסף לחברו הטוב באופן קבוע ושיטתי. במקביל, עדותו צפויה לנקות את החשד נגד ביטן בפרשת חתונת בתו

פרסום ראשון: בעדות הנרחבת והמשמעותית שמוסר כעת במשרדי להב 433 איש העסקים משה יוסף הוא מודה כי העביר לחברו הטוב דוד ביטן חמישה מיליון שקלים. על פי עדותו של יוסף, הוא שימש כצינור להעברת הכספים, שהגיעו דרכו מקבלנים אל יו"ר הקואליציה לשעבר.

במקביל, עדותו של יוסף צפויה לנקות את ביטן מהחשדות המיוחסים לו בעניין חתונת בתו, לפיהם איש העסקים שיחד את חברו הטוב כשמימן את האירוע. כמו כן, יוסף לא נותן מידע בעדותו על קשר בין משפחת ג'רושי לדוד ביטן.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

המשטרה בודקת: חשד לשחיתות במשרד ראש הממשלה

בעקבות ניתוח שהסתבך: החמרה במצבו של הזמר אדם

הכינו את הכרבולית, בחרו סדרות לבינג': סערה ראשונה לעונה בדרך

 ח"כ דוד ביטן בדרכו לחקירה בלהב 433
 

ח"כ דוד ביטן בדרכו לחקירה בלהב 433 (חדשות עשר)

 

עדותו של יוסף היום מהווה התפתחות דרמטית בתיק, שעשויה לחזק משמעותית את החשדות נגד חבר הכנסת מהליכוד, החשוד בעבירות של שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון. מקורביו של איש העסקים מכנים את העדות "לקיחת אחריות", והוא צפוי להפליל בה את חברו ביטן ולהודות בחשדות המיוחסים לו.

 

בתוך כך, המשטרה חושדת כי חברות "דניה סיבוס" ו"חצי חינם" שילמו גם הן שוחד לביטן. על פי החשד, ביטן ניסה להפחית את מיסי הארנונה של הסופרמרקט, בתמורה לתשלום של מאות אלפי שקלים. כמו כן, ביטן חשוד שניסה להיטיב עם "דניה סיבוס" תמורת סכומים דומים.

מתלבטים אם להמשיך לשמור על זכות השתיקה

עורך הדין אפרים דימרי, פרקליטו של ביטן, אמר היום בחדשות עשר כי הוא וחבר הכנסת שוקלים האם להמשיך ולשמור על זכות השתיקה: "זו התלבטות קשה, יש לנו תשובות טובות וענייניות לתת לחוקרים, אך יתכן ונשמור על זכות השתיקה". דימרי נימק את בחירתו של ביטן לשתוק בחקירותיו בשבוע שעבר ואת התלבטותם לדבוק באסטרטגיה זו: "בחרנו לשתוק בשל שפיכת דמו של ביטן בתקשורת".

בנוסך אמר דימרי כי הוא וביטן אינם מתרגשים מההתפתחות האחרונה בתיק: "לא נפלנו מהרגליים". בנוסף, הסביר מדוע חבר הכנסת התפטר מתפקידו כיו"ר הקואליציה: "יועציו הפרלמנטרים של ביטן הורחקו ממנו ונאסר עליהם ליצור איתו קשר, ולכן הוא התפטר מהתפקיד הזה, שהוא סיזיפי ודורש מאמץ רב. התפטרותו נעשתה בניגוד לדעתו של רה"מ נתניהו".

בחמישי יחקר ביטן פעם נוספת ויעומת עם החשדות הכבדים נגדו ועם עדותו של מי שהוגדר עד היום לפחות, חברו הטוב משה יוסף. כזכור, חבר הכנסת היה אמור להיחקר פעמיים בשבוע שעבר, אך מכיוון ששמר על זכות השתיקה, החליטו במשטרה לדחות את חקירותיו. חקירתו החמישית של שהייתה אמורה להתקיים היום,  נדחתה לאחר שביטן ביקש מהמשטרה לשנות את מועדה בשל סדרת הצבעות על חוקים בכנסת, שצפויה להיתקל בהתנגדות של האופוזיציה.

עו"ד אפרים דמרי המייצג את דוד ביטן
 

עו"ד אפרים דמרי המייצג את דוד ביטן חדשות עשר